Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

jovetic

VIDEO – Super gol i Jovetic me Monaco: thjesht fantastik!

17/03/2018, 11:50 |

Tashme eshte bere mode qe ish-lojtaret e Interit te shkelqejne ne skuaderat e tyre te reja. 

Lista e lojtareve te larguar nga klubi zikalter dhe qe po bejne mire me klubet respektive eshte e gjate: Kondogbia, Joao Mario, Gabigol por … Read More

Inter, Monaco piste konkrete per Stevan Jovetic

26/08/2017, 14:32 |

Monaco mendon ne menyre konkrete per Stevan Jovetic.

Sic raporton Sky Sport, agjenti i sulmuesit malazez, Fali Ramadani eshte duke punuar me klubin francez per t’i sjellur oferten e duhur Interit. Klubi zikalter eshte i gatshem … Read More

Corriere – Ende shume lojtare qe duhet te largohen ne skuader. Nga JoJo tek Medel: ja situata!

19/07/2017, 10:35 |

Eshte koha e merkatos ne hyrje, por ne skuader ka ende shume lojtare qe i duhet gjetur vendi.

Corriere dello Sport flet per kete ceshtje sot: “Klubi zikalter nuk leviz nga qendrimi i saj me Sevillan: … Read More

Inter-Manchester United: shkëmbim Perisic-Martial? Jovetic…

18/07/2017, 9:37 |

Çdo ditë që kalon duket se e dërgon më afër Manchester Unitedit kroatin Perisic ndërsa sytë e Sabatinit dhe Ausilios tashmë e një kohë janë vënë pas Anthony Martial, i lindur më 1995, që dy sezone lojtar i … Read More

Gazzetta – Banega tek Sevilla mbyllet sot. CSKA eshte mbi Medel, por…

27/06/2017, 10:12 |

Ende per tu deshifruar e ardhmja e Stevan Jovetic, por dy shitje mund te konkretizohen shume shpejt.

“Medel ka mare shume oferta nga Turqia deh Russia, por duket se CSKA eshte klubi me i binur per … Read More

Pres. i Sevilla: “Duam te mbajme Jovetic, do te bejme nje sforco. Banega deshiron…”

24/06/2017, 13:55 |

I intervistuar nga Il Messaggero, presidenti i Sevillas, Jose Castro, ka folur per situaten e Stevan Jovetic dhe Ever Banega, objektiva te klubit andaluzian:

“Per Jovetic por kerkojme te bejme nje sforco te madhe per ta … Read More

Di Marzio – Inter dhe Sevilla ne kontakte per Jovetic dhe Banega

23/06/2017, 23:37 |

Interi i perkushtuar ne shitje.

Lojtar jashte projekti ose per t’u shitur per ceshtje bilanci, zikalterit provojne te kryejne disa tratativa sa i perket shitjeve.

Keshtu vazhdon tratativa qe do te shihte Jovetic dhe … Read More

Gazzetta – Ideja e Interit: Banega dhe Jovetic tek Sevilla qe te mos nxitohet per Perisic.

22/06/2017, 11:20 |

Me situaten e Perisic gjithmone e me te bllokuar, Interi eshte gati qe te fitoje para ne prag te mbylljes se bilancit me shitjen e Banega dhe Jovetic.

La Gazzetta dello Sport sjell te rejat me … Read More

Corriere – Jovetic-Sevilla, ka kohe deri te enjten. Sabatini i ka thene ‘JO’ uljes, kujdes nga…

12/06/2017, 9:50 |

“Ti bejme nje ulje Sevillas? Po studiojme situaten, por sinqerisht nuk besoj: Jovetic eshte nje lojtar qe ka shume merkato”.

Keshtu eshte shprehur Walter Sabatini, drejtori teknik i Suning Sports, i cili ka treguar pozicionin … Read More

Gazzetta – Jovetic-Sevila, sot vizitat. Interi, nje plusvalence e mundshme prej 4 milione eurosh…

10/01/2017, 11:59 |

Sot, Stevan Jovetic do te fluturoje per ne Sevilla per te zhvilluar vizitat mjekesore me klubin andaluzian, e me pas te vihet direkt ne dispozicion te teknikut Jorge Sampaoli.

Zhvillimi perfundimtar i marreveshjes – konfirmon Gazzetta … Read More

Gazzetta – Shitjet: Ja pese lojtaret qe do te largohen nga Interi kete merkato dimri!

06/01/2017, 12:24 |

Jovetic tashme eshte me nje kembe jashte Interit nderse Gnoukouri ka ende dyshime per Crotonen, por jo vetem kaq: jane shume lojtare zikalter gati per tu nisur e pothuajse te gjithe ne mbrojtje. 

Kete gje e … Read More

Sevilla ka mare pergjigje pozitive nga Jovetic. Tani po negociohet per formulen dhe Interi deshiron…

05/01/2017, 12:07 |

Sipas Corriere dello Sport, Jovetic, pavarsisht interesimit te shume klubeve te tjera, tashme ka zgjedhur Sevilla-n ne Spanje si destinacionin e tij te radhes, edhe pse per momentin kjo marreveshje ka mbetur pezull.

Decizive ne vendimin … Read More

Gazzetta – Inate dhe xhelozi kunder Icardit. Ndermjet Jovetic dhe Interit thyerje totale…

19/12/2016, 11:22 |

Fraktura ndermjet Interit dhe Stevan Jovetic ka ardhur te shtunen pas mungeses se emrit te tij ne listen e te grumbulluarve qe u nisen per ne Sassuolo dhe vendimi i mare ka qene i Stefano Piolit.

Read More

Marca – Valencia gati te beje ‘shoping’ ne shtepine Inter. Emrat jane ato te…

17/12/2016, 13:45 |

Valencia hidhet ne sulm frontal ne kete merkato. Sipas te perditshmes spanjolle Marca, klubi spanjoll po shikon me kujdes ne shtepine Inter.

Disa lojtare qe aktualisht jane ne skuadren zikalter mund ti vijne ne ndihme tranjerit … Read More