Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

530 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

INTER-Milan, Inzaghi vendos gjithcka: “Shume pak dyshime por nje lojtar demtohet vetem disa ore para derbit.”

INTER-Milan, Inzaghi vendos gjithcka: “Shume pak dyshime por nje lojtar demtohet vetem disa ore para derbit.”
Inter Club Staff

Pas pushimit te radhes per kombetaret, rikthehet kampionati dhe rikthehet me stil te madh edhe Derby i Milanos.

Inter kesaj radhe eshte zot shtepie dhe pret Milan ne San Siro, per te vazhduar strishen e saj pozitive te rezultateve.

Ky eshte nje shans i arte per Interin qe do te rriste distancen ne rast te nje fitore qe ne muajin shkurt nderkohe qe para ka nje kalendar teper te veshtire.

Normalisht qe kalendari nuk ka qene nder me te miret per Kampionet e Italise, por nuk eshte koha per te kthyer koken pas.

TE REJAT E FUNDIT NGA INTER – Inzaghi nuk duket se ka dyshime te medha per formacionin dhe e ka vendosur tashme.

Qartesisht, ashtu si eshte pare edhe gjate javes dhe me pas me rikthimin e amerikano latineve, per tu vleresuar ishte vetem gjendja e Lautaros dhe Sanchez.

Toro u kthye nje dite perpara keshtu qe eshte mire, por edhe Nino Maravilla eshte rikthyer ne forme.

Nderkohe, Vecino edhe pse eshte kthyer ne kohe, mund te aktivizohet disa minuta sot nga stoli nese do te jete nevoja.

Dyshimi i vetem per Inzaghin ne kete moment eshte ne krahun e djathte, ku Dumfries lufton me Darmian per nje vend titullari.

Nderkohe, vetem pak ore larg derbit Inter sapo ka humbur nje lojtar per shkak demtimi: Caicedo ka pasur nje problem te vogel muskular dhe sot do te beje nje prove per te pare nese te pakten mund te jete ne pankine.

TE REJAT E FUNDIT NGA MILAN – Probleme jo te vogla per Piolin. Ai nuk ka arritur te rekuperoje Ibrahimovic dhe ka humbur edhe Rebic.

Lajmi i mire eshte per Tomorin, i cili eshte rikthyer dje por maksimumi mund ta nise nga pankina.

Ne qender te mbrojtes do te kete vend per Kalulu dhe Romagnoli. Nderkohe, Kessie mund te vendoset trekuartist per te bezdisur Brozovic.

FORMACIONI I MUNDSHEM

INTER (3-5-2): Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Dumfries, Barella, Brozovic, Calhanoglu, Perisic; Dzeko, Lautaro.

PREVIEW Inter-Milan – Inzaghi con due dubbi. E Caicedo è affaticato

Ne pankine: Radu, Cordaz, Ranocchia, D’Ambrosio, Kolarov, Dimarco, Darmian, Gagliardini, Vecino, Vidal, Sanchez.

Tranjer: Inzaghi.

Te skualifikuar: asnje.

Te padisponueshem: Gosens, Correa, Caicedo.

MILAN (4-2-3-1): Maignan; Calabria, Kalulu, Romagnoli, Hernandez; Tonali, Bennacer; Saelemaekers, Kessie, Leao; Giroud.

Panchina: Tatarusanu, Mirante, Gabbia, Tomori, Florenzi, Bakayoko, Krunic, Messias, Castillejo, Diaz, Maldini, Lazetic.

Tranjer: Pioli.

Te skualifikuar: asnje.

Te padisponueshem: Kjaer, Ballo-Touré, Ibrahimovic, Rebic.

ARBITER: Guida.

Asistent: Carbone e Peretti.

Arbiter i katert: Marchetti.

Var: Mazzoleni (Ranghetti).

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.