Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

154 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Milinkovic nje enderr qe mund te behet realitet?

Inter, Milinkovic nje enderr qe mund te behet realitet?
Ardis
  • On 24/11/2018, 19:25

Corriere della Sera raporton te reja mbi te ardhmen e Sergej Milinkovic-Savic: mesfushori i Lazio-s ka qene shume afer Milan-it ne vere por Lotito vendose te mos tradhtoje paktin qe kishte me Inzaghi-n duke e refuzuar oferten prej 30 milione € ne huazim, plus 90 milione € per blerjen perfundimtare.

“Ne fakt, presidenti lazial, mbasi i ka rinovuar kontraten lojtarit serb, duket se eshte penduar per zgjedhjen qe ka bere, mbi te gjitha sepse Milinkovic nuk po kalon nje moment te mire”.

“Dikush e mbeshtet idene, se ne gusht Marotta, ne ate kohe drejtues tek Juventus, i kishte kerkuar presidentit Lotito te fitonte kohe, qe me pas ne merkaton e ardhshme te veres, prezantuan nje oferte jo inferiore ndaj asaj te Milan-it”.

“Tashme ish drejtuesi bardhezi po transferohet tek Inter-i dhe, marredheniet e ngushta me Lotito-n, enderron nje parakalim ne tratativa ndaj skuadres se Torino-s. Ne kete rast, cmimi ne ankand eshte 120 milione €”, shpjegon gazeta milaneze.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.