Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

507 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Nagatomo shkon te Galatasaray: arrihet marreveshja me turqit. Zikalterit perfitojne…

Inter, Nagatomo shkon te Galatasaray: arrihet marreveshja me turqit. Zikalterit perfitojne…
Bujar Berishaj

Plusvalenca me te rinjte por jo vetem.

Piero Ausilio eshte afer qe te rregulloj bilancin edhe me lojtaret qe jane jashte projektit teknik te Interit.

Ashtu si Yuto Nagatomo qe ne merkaton e janarit u huazua ne Turqi te Galatasaray. Keta te fundit sonte kane arritur nje marreveshje me Interin per transferimin perfundimtar te japonezit.

Nje akord total mbi bazen e tre milione euro. Kjo eshte marreveshja qe kane arritur te dy klubet, marreveshje e cila do t’i jap nje dore drejtorit sportiv zikalter per bilancin qe duhet barazuar.

Keshtu ne kete vere perfundon edhe aventura e Yuto Nagatomo te Interi dhe nis nje aventure e re ne Turqi.

Nagatomo erdhi te Interi ne vitin 2011.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.