Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 28, 2020

Scroll to top

Top

670 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Ausilio on fire: dy te rinje afer Sassuolos. Sistemimi i bilancit eshte shume afer dhe…

Inter, Ausilio on fire: dy te rinje afer Sassuolos. Sistemimi i bilancit eshte shume afer dhe…
Bujar Berishaj

Nga njera ane blerjet, me Nainggolan ne krye, dhe nga ana tjeter daljet si sinonim i plusvalencat.

Ata qe do te pershendesin Interin do te jene te rinjte, kryesisht nga Primavera.

Per momentin me Genoas po mbyllet tratativa per Radu e Valietti, kurse ne anen tjeter me Sassuolon jane gati te definohen dy operacione qe do te dergojne ne Reggio Emilia lojtaret e rinje si Davide Merola dhe Gabriele Zappa.

Sa i perket largimeve te te rinjeve kujtojme se edhe Bettella eshte afer kalimit te Atalanta.

Keshtu drejtori sportiv Piero Ausilio eshte afer qe te arrij plusvalencat e kerkuara nga UEFA per te barazuar bilancin dhe e gjithe kjo pa prekur asnje lojtar te rendesishem.

Nderkohe merkato e Interit vazhdon, ne hyrje dhe dalje, me e nxehte se kurre…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.