Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

676 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ndodh e papritura per Eriksen? “Gati nje shkembim: te Interi do te vinte keshtu nje ish-lojtar i…”

Inter, ndodh e papritura per Eriksen? “Gati nje shkembim: te Interi do te vinte keshtu nje ish-lojtar i…”
Inter Club Staff

Personat e perfshire direkt deri me tani kane mohuar gjithcka, por hipoteza vazhdon te ekzistoje ne koridoret e merkatos.

Interi eshte ne pritje qe te zgjidhe njehere e mire ne kete janar historine e Christian Eriksen, por deri me tani nuk ka ndodhur asgje.

Por duket se jemi ne fund te merkatos se dimrit dhe Interi duhet te shtype gazin per te ecur perpara edhe ne kete histori.

Tuttosport flet per kete hipoteze, dhe zbulon nje shkembim te mundshem qe Interi mund te beje me me skuadren e Arsenal.

“Po flasim per nje hipoteze qe do i kenaqte te gjithe: i pari qe do te kenaqej do te ishte conte, qe do te shikonte Lucas Torreira ne Milano.”

“Nderkohe, Eriksen do te shkonte ne Londer, te Arsenal. Conte keshtu do te merrte mesfushorin me tipare mbrojtese qe deshiron.”

“Simeone nga ana e tij nuk do te kishte probleme qe ta linte te lire lojtarin, duke qene se ai nuk eshte se ka luajtur shume.”

“Por edhe transferimi i Eriksen ne Londer nuk do te kishte ndonje veshtiresi te madhe, gjithmone nese Arsenal merr persiper te gjithe rrogen e lojtarit.”

“Te Interi nese ky transferim do te realizohej, do te vinte keshtu nje ish-lojtar i Sampdorias.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.