Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

824 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Osvaldo nje hap larg: keto jane shifrat e operacionit

Inter, Osvaldo nje hap larg: keto jane shifrat e operacionit
Bujar Berishaj

Pablo Daniel Osvaldo eshte gjithmone e me afer per te qene lojtar i Inter.

Ne fakt shoqeria zikalter, ka arritur akordin me Southampton per sulmuesin. Nje operacion interesant nga kendveshtrimi ekonomik. Osvaldo vjen ne Inter ne nje huazim gratis me te drejte blerje per nje cmim te fiksuar ne 7 milione euro. Paga eshte rreth 2 milione.

Nje deshire e forte e Osvaldo per te ardhur tek Inter, aq e forte sa ka refuzuar nje page prej 2.5 milione nga Olympiacos. Ajo qe mungon tani eshte akordi mes Southampton dhe Taider, por kjo do te dikutohet me vone. Per te pare Osvaldon tek Inter mungojne vetem firmat. Mazzarri e pret ate.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.