Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

osvaldo

Marca – 20 lojtaret qe kane nderruar me shume skuadra ne karrieren e tyre: 3 Interista ne liste

28/03/2018, 11:57 |

Totti, Zanetti, Maldini, tre legjenda qe pervec se kane qene tre futbolliste teper te medhenj, kane qene mbi te gjitha kapitena dhe flamuj te Romes, Interit dhe Milanit.

Por sot futbolli ka ndryshuar, lojtaret-flamuj nuk ekzistojne me dhe jane shume … Read More

Javier Zanetti: “I nevrikosur me Osvaldon, por jo aq sa është ai me vetveten”.

21/02/2015, 15:22 |

Javier Zanetti, ish-kapiteni dhe tani zëvendës presidenti i Interit, dha një deklaratë për mikrofonët e La Gazzetta dello Sport. Shumë tema u prekën, duke filluar me jetën e tij si drejtues, por që , nuk e ka humbur … Read More

ZYRTARE – Osvaldo tek Boca: Ja komunikata e Interit!

12/02/2015, 17:37 |

Pas mberritjes ne Buenos Aires, ka nisur keshtu aventura me Boca Juniors per te e keshtu Interi i jep lamtumiren tashme zyrtarisht ishit Pablo Daniel Osvaldo.

Kjo eshte komunikata e klubit te Corso Vittorio Emanuele: “F.C. Internazionale komunikon se ka … Read More

Osvaldo-Boca, eshte akordi: te rejat e fundit mbi tratativen

07/02/2015, 13:20 |

Pablo Osvaldo dhe Boca Juniors tani duken gjithmone e me afer.

Takimi me agjentit te lojtarit dhe klubit argjentinas ne fakt, ka qene pozitiv dhe palet kane ardhur praktikisht tek nje akord. Ne oret e ardhshme mund te vij pershpejtimi perfundimtar. Kete thote … Read More

Boca Juniors, Martucci: “Osvaldo? Jemi afer akordit, mungon vetem…”

06/02/2015, 23:32 |

Daniel Osvaldo dhe Boca Juniors? Enderr e mundshme.

Duket se po. Per ta deklaruar per Olè eshte sekretari gjeneral i klubit argjentinas, Cesar Martucci: “Osvlado? Jemi afer per te mbyllur, mbetet te shihet vetem situata me Inter.” Merkato nuk … Read More

Osvaldo, Inter i kerkon nje kompensim Juventusit: zhvillimet

31/01/2015, 0:45 |

 

Inter dhe Juventus ne takim… per Osvaldon.

Ore intensive te merkatos, dhe tratatve zyrtare mes dy klubeve per sulmuesin tashme jashte projektit zikalter. Lojtari ne pronesi te Southampton – klubi anglez i ka lene lojtarin Interit ne dore – … Read More

Fillon zyrtarisht tratativa per Osvaldon mes Juve dhe Inter…

30/01/2015, 21:05 |

Valixhet ne dore, e ardhmja nuk do te jete me ne Milano.

Po, sepse Osvaldo eshte ne dalje nga Inter, dhe destinacioni i tij i ardhshem mund te jete me ngjyra bardh e zi. Perseri, si disa muaj … Read More

Osvaldo gjithmone e me afer Juventus…

30/01/2015, 20:14 |

Akord me Osvaldon, Juventus eshte gati ta sjell perseri ne Torino.

Lojtar eshte gjithmone e me afer bardhezinjeve, po kerkohet edhe akordi mes dy klubeve. Juventus pret, edhe sepse duhet te vendos mbi te ardhmen e … Read More

Osvaldo ka zgjedhur Juventusin: te rejat e fundit

30/01/2015, 0:03 |

Pablo Osvaldo, per te ardhmen e tij sheh vetem ngjyrat bardhezi.

Ato te Juventus, i vetmi destinacion qe sulmuesi i Inter e merr ne konsiderate. Ka refuzuar te gjitha skuadrat tjera qe kane provuar ta marrin … Read More

Milan, eshte propozuar Armero per Osvaldon: Direkt pergjigjja e Interit!

27/01/2015, 17:57 |

Gianluca Di Marzio, nga accounti i tij ne Twitter, zbulon nje prapaskene per sa i perket nje kontakti te Gallianit dhe Ausilios, me Milanin ne sulm per te arritur tek Daniel Osvaldo.

Milani mesa duket i ka ofruar Interit … Read More

Osvaldo, eshte nje lufte e hapur: deshiron te denoncoi Interin! Ausilio ka marreveshje me…

23/01/2015, 0:31 |

Ausilio sot ka qene ne Londer dhe ka qene i zene kryesisht me Osvaldon.

D.s zikalter – sic zbulon Di Marzio – ka takuar Southampton dhe QPR. Interi deshiron te shes lojtarin tek klubi londinez dhe ka … Read More

Inter, udhetim londinez per Ausilion: takim me Southampton dhe QPR per Osvaldon…

22/01/2015, 20:38 |

Itali-Angli, aks i nxehte… i gjithi zikalter. D.s zikalter Piero Ausilio ne fakt ka fluturuar kete mengjes ne Londer, per te diskutuar dhe negociuar ndonje situate te merkatos. Ja zhvillimet e reja, levizje konkrete.

Ausilio ka … Read More

Osvaldo, oret e numeruara me Interin: pas suspendimit po shkohet drejt zgjidhjes se huazimit nga Southampton!

21/01/2015, 20:02 |

Lajme te rendesishme rreth te ardhmes se Pablo Osvaldo.

Sulmuesi italo-argjentinas i suspenduar sot nga shoqeria sepse nuk ishte paraqitur fare ne stervitje ne dy ditet e fundit, si vazhdim i asaj sjellje ne ndeshjen Juventus-Inter, duhet … Read More

Osvaldo eshte zhdukur dhe nuk ka lajmeruar askend. Ka bere me dije vetem se…

21/01/2015, 14:36 |

Rritet misteri perreth Osvaldos i cili ka vendosur te zhduket fare nga raderet e gazetareve por edhe vete Interit.

Sipas asaj qe thote Gazzetta dello Sport, sulmuesi zikalter nuk duhet se ku eshte prej dy ditesh, … Read More