Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

753 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Milan, ‘lufte’ per derbin. Zikalterit kundershtojne me force idene e kuqezinjve!

Inter-Milan, ‘lufte’ per derbin. Zikalterit kundershtojne me force idene e kuqezinjve!
Inter Club Staff

Ne krahasim me Romen dhe Lazion, per garen per nje vend ne Champions, dy skuadrat e Milanos, Interi dhe Milani duhet te rekuperojne ende derbin. 

Data e rekuprimit nuk eshte ende e ditur dhe do te varet gjithcka nga sfida e kuqezinjve te enjten ndaj Arsenal ne Europa League.

“Nese kuqezinjte do te eleminohen nga Europa League, atehere mund te vendoset data ne qetesi.”

“Milani ka komunikuar nepermjet perfaqesuesve te saj qe do te preferonte derbin e luajtur me 25 prill, ne nje dite festive, per te pasur me shume tifoze (duke qene se do te luhej gjithesesi ne 18:30, sepse ate dite ka Champions). Por rregullorja e parashikon se ndeshjet e shtyra duhet te luhen brenda 15 diteve, ose ne daten e pare te lire.

“Rregullorja eshte ajo qe Interi kerkon te zbatohet deri ne detaje. Nese Milani do te eleminohet, rekuperimi do te behet me patjeter ne daten 3 ose 4 prill.”

“Milani ka tentuar te bind Interin, por ka hasur nje jo dakordesi te tyre ne cdo moment. Ata po tentojne te ndikojne tek Federata per daten, por deri me tani cdo tentative ka qene pa sukses.”

“Edhe kjo gje mund te jete nje arsye me shume qe derbi i radhes te shnderrohet nje nga me te luftuarit e viteve te fundit.”

Keshtu shkruhet sot ne faqet e Corriere dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.