Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

345 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, shume afer te perfitohen 12 milione euro ne merkato nga nje shitje? “Ja detajet. Marotta po punon…”

Inter, shume afer te perfitohen 12 milione euro ne merkato nga nje shitje? “Ja detajet. Marotta po punon…”
Inter Club Staff

Interi po vazhdon te monitoroje me shume kujdes te gjithe lojtaret e saj qe i ka verdalle neper Europe ne huazim.

Nder keta ben pjese edhe Valentino Lazaro, e ardhmja e te cilit mbetet ne dyshim, por te pakten eshte nje nga lojtaret e huazuar qe luan rregullisht me ekipin aktual.

Ky eshte nje lajm i mire per te, sepse Interi nuk deshiron qe vlera e tij te bjere dhe lojtari te zhvleresohet akoma me shume.

Shitja e austriakut nga Interi mund te sjelle ne kasat zikalter nje shume te rendesishme dhe per kete flet La Gazzetta dello Sport.

“Huazimi i lojtarit te Borussia Mönchengladbach eshte nje huazim i thjeshtem, pa asnje te drejte blerje nga gjermanet.”

“Kjo do te thote se nese ata do duan ta blejne lojtarin, do duhet te negociojne per cmimin me klubin zikalter.”

“Ne kete moment, duke qene se tekniku Marco Rose qe beson shume te lojtari do te largohet te Dortmund, gjithcka do te varet nga tekniku i ri.”

“Interi deshiron te perfitoje 12 milione euro per kartonin e tij dhe kjo shifer nuk eshte e pamundur per Borussian sepse mund te paguhet me keste.”

“Ne kete moment, ka shume pasiguri, edhe pse Marotta ka besim se mund te perfitoje 12 milione nga ai dhe po punon per kete me kontakte te perditshme.”

Nderkohe, diten e sotme per kete ka folur edhe drejtori sportiv Max Eberl i Borussia Mönchengladbach, i cili ka thene: “Nese Valentino do te qendroje te ne apo jo eshte nje ceshtje qe i takon planifikimit te skaudres.”

“Nuk kemi asnje opsion per blerjen e tij dhe prandaj asnje vendim nuk eshte marre akoma. Do te flasim me andej.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.