Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

577 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Skriniar doli dje jashte merkatos por cfare ndodhi ne prapaskene? “Me sa duket Zhang, direkt pas…”

Inter, Skriniar doli dje jashte merkatos por cfare ndodhi ne prapaskene? “Me sa duket Zhang, direkt pas…”
Inter Club Staff

Milan Skriniar eshte tashme jashte merkatos. Vendimi eshte marre dje nga presidenti Steven Zhang i cili eshte gati te punoje edhe per rinovimin e sllovakut.

Per te eshte gati nje rinovim deri ne 2027 me shifra teper te rendesishme dhe per kete flet sot La Gazzetta dello Sport.

Por ata nder te tjera kane dashur te tregojne prapaskenat e dites se djeshme kur pritej delegacioni i PSG ne Milano por nga ana tjeter Inter ka nxjere perfundimisht Skriniar ne Milano.

“Nga ana e Interit, flitet per nje shifer rreth 60 milione euro qe eshte ofruar per Milan Skriniar nga ana e Paris Saint Germain”.

“Ka qene nje oferte e ngjashme me ato te se kaluares. Ishte nje shifer qe do te zgjidhte direkt problemet ekonomike te Interit kete vit”.

“Por me sa duket Presidenti Zhang ka dashur qe te mendoje me shume per fushen, se sa per financat kesaj radhe”.

“Zhang ka telefonuar fillimisht Marotten dhe me pas Inzaghin: ai ka thene se Skriniar eshte zyrtarisht jashte merkatos”.

“Presidenti i Interit eshte bindur keshtu nga drejtuesit dhe nga Inzaghi: te gjithe ata nuk kane dashur qe Skriniar te largohej tani sepse ishte nje moment jo i pershtatshem. Dhe tani Presidenti ka nje kerkese si nga Skriniar e si nga Inzaghi: yllin e dyte”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.