Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,398 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

INTER, SOT ESHTE DITA E MADHE: “Ja grupi i ferrit ne Champions qe duhet shmangur. Nderkohe mund te kete edhe…”

INTER, SOT ESHTE DITA E MADHE: “Ja grupi i ferrit ne Champions qe duhet shmangur. Nderkohe mund te kete edhe…”
Inter Club Staff

Sot per Interin eshte vertete nje dite e rendesishme sepse zikalterit do te marrin vesh edhe kundershtaret qe do te kene ne Champions League.

Ndryshe nga viti i kaluar kur Inter ka qene ne vazon e pare per shkak se ka qene Kampione e Italise, kete sezon zikalterit jane ne vazon e trete.

E pikerisht eshte kjo vazo qe sjell shume rreziqe te forta per djemte e Inzaghit, me dy vazot e para qe mund te sjellin grupe “te ferrit”.

Per kete flet sot La Gazzetta dello Sport, e cila tregon me se miri se cili mund te ishte grupi qe Inter do te donte te shmangte sot.

Image

“Ne fakt, Inzaghi dhe djemte e tij me siguri do te jene perballe televizorit ne oren 18:00 kur te hidhet shorti ne Stamboll”.

“Grupi i ferrit qe Inter do te donte te shmangte eshte nje grup qe do te kishte Real Madrid dhe Liverpool nga vazo e pare dhe e dyte”.

“Ky do te ishte nje nga grupet me te veshtira te mundshme, dhe mbase me nje Marseille nga vazo e trete, gjithcka do te veshtiresohej edhe me shume”.

“Por nuk duhet harruar se ne vazon e pare ka edhe skuadra me te pranueshme si puna e Porto, Ajax dhe Eintracht e gjithashtu edhe ne vazon e dyte me skuadra si Sevilal dhe Liepzig”.

“Per shembull, nje grup me Eintracht, Sevilla, Inter dhe nje skuader nga vazo e trete nuk do te ishte aspak keq per kete Inter”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.