Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | April 12, 2021

Scroll to top

Top

2,358 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, tifoze te denje per Champions: ne vitin e fundit me shume se 1 milione e 300 mije ne Meazza

Inter, tifoze te denje per Champions: ne vitin e fundit me shume se 1 milione e 300 mije ne Meazza
Inter Club Staff

Tifozet interist me shume se kurre e kane merituar kualifikimin e skuadres se tyre ne Champions League. 

Kjo gje del ne pah pikerisht pas kualifikimit ne ndeshjen ndaj Empolit: kete vit, jane me shume se 1 milione e 300 mije personat qe jane akomoduar ne San Siro per te ndjekur ndeshjet e Interit ne shtepi.

Kjo e dhene vjen nga Interlit e cila nenvizon se si ndermjet Serie A, Kupes se Italise, Champions League dhe Europa League zikalterit jane ne TOP 10 tifozerite ne Europe.

Por jo vetem: nga 2013 deri ne 2018, duke konsideruar vetem mesataren e tifozeve ne stadium, Interi eshte e para nga te gjitha skuadrat italiane.

Zikalterit me me shume se 60.000 tifoze per ndeshje ne sezonin e fundit, ja kane kaluar edhe Real Madridit duke arritur ne TOP 5 Europiane. Nje shifer e cmendur kjo, pikerisht si Interi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.