Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | December 1, 2020

Scroll to top

Top

284 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, vendoset gjithcka? “Marotta ka zgjedhur sulmuesin qe do te blihet ne janar: nuk eshte Giroud por…”

Inter, vendoset gjithcka? “Marotta ka zgjedhur sulmuesin qe do te blihet ne janar: nuk eshte Giroud por…”
Inter Club Staff

Inter e ka shume seriozisht: nje blerje ne sulm eshte prioritet total ne kampin zikalter, duke pare edhe problemet keto kohe ne kete repart.

Ashtu si kemi treguar edhe ne te kaluaren, Interi ka kerkuar informacione per Arkadiusz Milik, sulmuesin e Napolit.

Ky i fundit eshte jashte skuadres se Napolit, jashte projketit por edhe ne skadence kontrate ne fundin e sezonit.

Per sa i perket merkatos, edhe Oliver Giroud eshte ndjekur nga afer dhe agjenti i tij ka shprehur publikisht se mund te largohet kete dimer nga Chelsea.

Por ke do te zgjidhte Interi ndermjet atyre te dyve? Kush eshte zgjedhja e pare e Marottes nese do i kishte te dy ne dore?

Kete gje e shpjegon Calciomercato.com, e cila nder te tjera, shkruan: “Ndermjet Milik dhe Giroud, zgjedhja e pare e Marottes eshte pikerisht polaku.”

“Ne kete moment ka pasur nje diskutim te pare me Milik, dhe nga ajo qe del ne pah ne Appiano Gentile, ai eshte me afer zikalterve.”

“Per sa i perket Giroud (qe eshte gjithmone e me larg Chelseas), Interi nuk eshte aq e interesuar sa pokaku edhe per shkak te kartes se identitetit te tij: eshte shume me i madh ne moshe se Milik.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.