Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

674 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, zbulohet goditja e pare e veres? “Gjithcka e mbyllur per deshiren e pare te Conte: do te vije per…”

Inter, zbulohet goditja e pare e veres? “Gjithcka e mbyllur per deshiren e pare te Conte: do te vije per…”
Inter Club Staff

Ka qene nje nate per tu mbajtur mend ajo e se dieles per Interin, ku eshte mundur me rezultatin 2-0 Juventusi.

Por nderkohe, nuk ka shume kohe per tu gezuar, sepse menjehere Interi duhet te mendoje per kundershtarin e radhes, Udinese.

Por sipas Tuttosport, pikerisht ne ate skuader luan edhe goditja e pare e veres se ardhshme per Interin: Rodrigo De Paul.

“Interi e ka ne dore Rodrigo De Paul. Marreveshja do te behet ne vere, me perjashtim te ndonje ndodhie te pamundur, e ai do te jete goditja e madhe e zikalterve.”

“Edhe pse ka nje shprese shume te ulet (duhet theksuar) qe ai te vije ne janar, njerez afer klubit te Udineses flasin se gjithcka eshte e sigurt per veren.”

FAKTORI ERIKSEN – “Gjithcka kalon nga duart e Christian Eriksen: nese danezi do te shitet ne kete merkato, do te kishte me shume shprese per te mbyllur gjithcka tani.”

“Por sot per sot, situata rreth trekuartistit eshte fludie: Martin Schoots, prokuratori i tij, po merr oferta ne Premier League.”

“Te gjithe po tentojne ta marrin ate ne huazim (me rrogen e paguar natyrisht). Nder klubet e interesuara per te eshte edhe Tottenham.”

“Huazimi natyrisht do te ishte me nje pagese, duke konsideruar edhe menyren se si u soll Tottenham vetem nje vit me pare me Interin pavarsisht se Eriksen ishte ne skadence.”

“Prandaj blerja e Eriksen per ta do te ishte me e veshtire se sa blerja e lojtarit nga ndonje klub tjeter ne Premier.”

ZGJEDHJE E BERE TASHME – “De Paul zgjedhjen e tij e ka bere tashme: ne vendim peshon natyrisht edhe deshira e Contes.”

“Ne 2019 tranjeri kishte folur me te ku kishte rregulluar terrenin per transferimin dhe ai kishte dhene gatishmerine e tij per te kaluar ne Milano, por forcat u perqendruan te Hakimi dhe me pas nuk kishte me para per ta blere ate ne veren qe kaloi.”

“Nderkohe, ne kete moment, eshte teper e veshtire qe ai te vije ne Milano qe ne janar per motive qe njihen.”

“Prandaj, te gjitha gjasat jane qe lojtari te transferohet ne Milano ne fund te sezonit dhe De Paul si preference te pare ka kalimin tek Interi.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.