Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

751 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, zbulohet me ne fund celesi per Bremer? “Ja lojtari qe Marotta do te jape ne kembim te Torino: pikerisht ai…”

Inter, zbulohet me ne fund celesi per Bremer? “Ja lojtari qe Marotta do te jape ne kembim te Torino: pikerisht ai…”
Inter Club Staff

Marreveshja per Bremer mund te ndizet qe tani edhe pse jemi disa muaj larg nga hapja e merkatos se veres.

Duket se ne mes Marotta ka menduar te fuse nje emer qe do te ulte cmimin por qe do i pelqente shume Ivan Juric, tranjerit te Torinos.

“Behet fjale per Federico Dimarco, qe asnjehere tek Interi nuk eshte bere titullar por ka qene gjithmone ne zevendesues.”

“Gjithesesi, nese sot Dimarco ndodhet tek Interi, kjo eshte edhe fale Juric qe ka besuar shume tek ai dhe e ka promovuar te Verona.”

“Per kete arsye, Marotta ka menduar qe ta perdore si nje lojtar shkembimi per Bremer duke ulur keshtu ndjeshem cmimin.”

“Nga ana tjeter, nderkohe qe Inter do te kerkoje nje bleres per De Vrij, ziklaterit po mendojne qe tani per zevendesin e tij Bremer.”

“Ai ka cmendur te gjithe Italine me Juventusin dhe Milanin qe pelqejne lojtarin, por Interi ka kohe qe ndodhet disa hapa para.”

“Ne kete moment qe po flasim, Dimarco do te ishte dakord te kalonte ne Torino nderkohe qe edhe Torino do te ishte dakord me emrin e tij te perfshire ne tratative. Normalisht do te duhet qe Interi te paguaje edhe disa milione euro.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.