Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

559 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Zhang po ben gati revolucionin e madh ne merkato? “Tre largime te sigurta, ja emrat. Por jo vetem…”

Inter, Zhang po ben gati revolucionin e madh ne merkato? “Tre largime te sigurta, ja emrat. Por jo vetem…”
Inter Club Staff

Inter po behet gati per nje mini-revolucion ne merkaton e janarit qe ne te vertete, eshte nje revolucion i madh per mesfushen.

Jo vetem Eriksen, por edhe disa lojtare te tjere do te largohen ne muajin janar nga Pinetina dhe per kete siguron Fabrizio Romano per Calciomercato.com.

Nje revolucion ky qe pritet te preke me se shumti mesfushen, nje repart praktikisht i themeluar nga e para me ardhjen e Arturo Vidal, nxenes i Contes, ne vere.

Emri i pare qe do te largohe sigurisht eshte ai i Christian Eriksen, per te cilin po kerkohet nje zgjidhje ideale sa me shpejt.

Por nuk mbaron me kaq, sepse lista qe Marotta dhe Ausilio kane eshte me e gjate se kaq dhe nuk perfshin vetem danezin.

“Pertej Eriksen, eshte edhe emri i Radja Nainggolan qe eshte destinuar te largohet nga Interi pas nje frakture me tranjerin.”

“Deshira per nje eksperience tjeter diku ku do te ishte me qendror ne projekt, eshte e madhe per Radjan.”

“Prioritet ka qe ai te rikthehet ne Cagliari, por ne fund, do te shihen ofertat ekonomike sepse me sardet nuk ka asnje marreveshje akoma. Por Nainggolan do e largohet nga Milano me siguri.”

“Per te eshte perfolur ditet e fundit edhe nje interesim i Manchester United, por nuk ka pasur konfirmime mbi kete.”

“Nderkohe, Interi shpreson te gjeje nje zgjidhje edhe per Matias Vecino.”

“Pavarsisht se Conte nuk e perjashton mundesine qe te perdoret perseri pas rikthimit nga demtimi duke pare emergjencen, prioritet eshte shitja e uruguajanit.”

“Punimet po vazhdojne, dhe bashke me te, behen plot 3 mesfushoret qe mund te largohen nga Milano qen e janar.”

“Nderkohe, emri i katert per tu larguar ne janar vjen nga sulmi dhe eshte ai i Andrea Pinamonti, qe mund te largohet ne huazim.”

“Por nuk perjashtohet mundesia qe Pinamonti te perdoret edhe si lojtar shkembimi per ndonje transferim te ndonje lojtari tjeter.”

“Per Pinamontin, qe tani ka nje ide qe qarkullon te zikalterit: te dergohet per shembull te nje skuader si Udinese apo Verona, per te mare ndonje lojtar interesant ne kembim.”

“Te gjitha keto largime nga skuadra kane marre edhe bekimin e Steven Zhang, qe me sa duket eshte nje mendje me drejtuesit zikalter.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.