Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

400 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Interista, nuk jeni normal: “Per Interin vjen lajmi me i mire i mundshem ne prag te Napolit: plot…”

Interista, nuk jeni normal: “Per Interin vjen lajmi me i mire i mundshem ne prag te Napolit: plot…”
Inter Club Staff

Asnjehere, ne asnje rast, tifozet e Interit nuk e kane braktisur skuadren zikalter edhe ne momentet me te errta.

Normalisht, dicka e tille nuk ka si te ndodhe as sot, ku Interi per nga cilesia eshte nje nga skuadrat me te mira ne Serie A.

Gjithsesi, diferenca me vendin e pare eshte e ndjeshme dhe per ta ulur kete, gjithcka do te kaloje nga ndeshja me Napolin kete fundjave.

Pikerisht ne kete ndeshje, tifozet e Interit jane shprehur prezent dhe kane vendosur nje rekord tjeter per prezencen e tyre.

Ja cfare shkruan Corriere dello Sport: “Interistat me te vertete nuk jane normal kur vjen puna te skuadra e zemres.”

“Ata e kane kuptuar momentin dhe menjehere jane treguar te gatshem te prezantohen ne San Siro ne mbeshtetje te skuadres se tyre.”

“Keshtu, Inter sapo ka bere me dije se ndaj Napolit do te kete nje sold out ne San Siro me te gjitha biletat e shitura.”

“Jane plot 57 mije persona qe do te jene prezent ne San Siro per te pare Edin Dzeko me shoke duke luftuar me Napolin per tre piket dhe per Scudetton. Ky eshte lajmi me i mire i mundshem per skuadren: qe tifozet do te jene aty, ne mbeshtetje te skuadres.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.