Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

308 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Jonathan: “Derby te motivon gjithmone. Nga Brazili ne Itali, deshira per te fituar eshte gjithmone e njejte”.

Jonathan: “Derby te motivon gjithmone. Nga Brazili ne Itali, deshira per te fituar eshte gjithmone e njejte”.
Ardi Deda

Jonathan, pak ore nga derby, gati per tu rikthyer pas ndales per probleme fizike, shpjegon pritjen e tij per derbyn kunder Milanit. Ja dhe fjalet e tij te sjelle nga Blog do Ademar: “Derby, eshte nje ndeshje e tille ne te cilen futem gjithmone i motivuar, ndjesite dhe pritshmerite jane gjithmone te ndryshme ne ndeshje te tilla. Edhe pse nuk vlen ne disa raste per titullin, nuk mund te mos emocionohesh ne keto ndeshje. Une sinqerisht ndeshje te tilla filloj ti pres qe nje muaj me pare, jane ato ndeshje qe tifozet duan te fitojne me cdo kusht, keshtu perpiqem te jem gjithmone i perqendruar. Nga Belo Horizonte ne Santos deri ne Milano, ndeshje te cilat kane karakteristika te ndryshme, por deshira per te fituar eshte gjithmone e njejte”.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.