Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,290 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Kovacic: “Nuk jemi te lumtur, 2 gola keshtu jo. Vendi i 3-te nuk arrihet keshtu. Jam merzitur…

Kovacic: “Nuk jemi te lumtur, 2 gola keshtu jo. Vendi i 3-te nuk arrihet keshtu. Jam merzitur…
Bujar Berishaj

Mbaron keshtu, dhe ashtu sic shkuan gjerat ne pjesen e pare edhe mund te shkoj. Perfundon 2-2, ne nje rikthim pas nje disavanthazi 0-2 (dopiete nga Anderson) fal golave te Kovacic dhe Palacio. Numri 10 kroat ndalet te flas per mikrofonat e Sky, ja fjalet e tij:

“Goli me i bukur ne karrieren time? Nuk kam bere shume, por ky po, eshte me i bukuri. Me vjen keq sepse mund te fitonim, kemi habuar gjithcka tek dy golat dhe pastaj eshte veshtire te rekuperosh. Kemi marr nje pike por nuk jemi te kenaqur. Konfuzion ne fillim me modulin? Jo, kemi kuptuar mire cfare ka dashur Mancini, ka munguar agresiviteti, ata kane hyre me mire se neve ne ndeshje. Goli i pare nuk e di si ndodhi, pastaj kur pranon dy eshte e veshtire. Pak vazhdimesi ne rezultate? Keshtu nuk mendohet per vendin e trete, duhet te fitojme gjithmone, jo nje po ose nje jo, perndryshe eshte e veshtire. Por tani jemi ne kete situate, trajneri eshte i ri dhe sapo ka ardhur, duhet te punojme, jam i sigurt qe do te kthehemi te bejme mire. Mezzala (mesfushor qendror) pozicioni im? Jam lodhur duke folur per pozicionin tim, eshte gjithmone e njejta pyetje, luaj ku me thote trajneri. Me pelqen te luaj ku kam luajtur sot, ku kam luajtur ne Verona dhe aty ku me vene te luaj, mjaft me.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.