Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,808 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Kovacic, tifozet i tremben nje situate si Pirlo-Cou. Por Thohir e blindon dhe Mazzarri…

Kovacic, tifozet i tremben nje situate si Pirlo-Cou. Por Thohir e blindon dhe Mazzarri…
Xhorxh Gellci

Tifozet e kane dhene mendimin e tyre me parullen #SaveKovacic te shpalosur dje ne Pinetina. Frika eshte konkrete dhe eshte ajo qe te perseritet situata e Pirlo dhe Coutinho, te cilet u shiten nga Inter per te shkelqyer ne vende te tjera.

Kroati, mes te tjerash, ka qene me siguri objekt bisede ne takimin e te dieles mes Thohir, Fassone dhe Ausilio. Te gjithe, duke perfshire Mazzarrin, kane folur per rifutjen e kroatit, qe ne kete pike, nese do te luante, do te kishte gjashte jave per te shprehur dhe konfirmuar talentin e tij. Duhet te binde te gjithe ata qe kane pare nje talent te afte per te terhequr skuadrat me te medha europiane dhe per te cilin Inter ka paguar 15 milion ne Janar. Me Stramaccionin me pare dhe sidomos me Mazzarrin, Kovacic e ka patur te veshtire te gjeje qetesi, vendosjen taktike ideale dhe ritmin. Por gjithashtu edhe golin, pasi Kovacic nuk ka shenuar akoma me fanellen zikalter.

E gjitha kjo, pa harruar qe prapa pankines ne ndeshjen kunder Bolognes, fshihej deshira per te reklamuar Alvarez ne rast te nje shitjeje te mundshme ne vere. Problem qe nuk qendron me talentin kroat, qe do te jete nje nga kollonat e Interit te pare te vertete te Thohir. Tani duket se ka ardhur momenti i tij, sepse ne nje skuader qe ka veshtiresi te ndryshoje hapin, nje si ai mund te jete i vlefshem. Tifozet e presin, ndersa Mazzarri dhe Thohir shpresojne qe Mateo te ndeze driten.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.