Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,024 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Kupa e Italise, nis sulmi drejt finales i Interit: ja formacioni i mundshem i Contes!

Kupa e Italise, nis sulmi drejt finales i Interit: ja formacioni i mundshem i Contes!
Inter Club Staff

Ne tre muaj distance, Interi do te rikthehet ne fushe ne gjysmefinalen kunder Napolit qe do te luhet ne San Paolo.

Skuadra e Antonio Contes, ka detyren e veshtire qe te permbyse nje 0-1 qe eshte regjistruar ne ndeshjen e pare.

Djemte e Gattusos ne ate kohe ne menyre surprize arriten te mposhtnin Interin ne San Siro fale nje goli te Fabian Ruiz.

Nderkohe, gjate kesaj pauze, tranjeri zikalter ka punuar ne disa formacione te ndryshme, kjo mbase per ti dhene drite edhe nje lojtar si Christian Eriksen.

“Me eksperimentin e 3-4-1-2, qe ka marre forme gjate ndaleses, Christian Erisken eshte e reja e madhe ne mesfushe.”

“Fuqine do e kete fantazia keshtu dhe ai me pasimet e tij magjike do duhet qe te beje Interin te xhiroje.”

“Conte studion Interin e duhur, dhe nese ne Appiano Gentile do te filloje qe te punoje dhe per taktikat anti-Napoli”, tregon Corriere dello Sport qe ne fund te shkrimit te saj tregon edhe formacionin e mundshem te Interit.

“Do te jete nje 3-4-1-2 me Eriksen, Lukaku dhe Lautaro ne sulm te cilet jane te sigurt qe do e nisin nga minuta e pare.”

“Ne mesfushe pritet te jete Brozovic dhe Barella me Gagliardinin gati te futet ne cdo moment sepse eshte ne nje forme te mire.”

“Ne mesfushe per momentin i sakrifikuari eshte Sensi. Nderkohe, ne krah pritet Candreva dhe Young.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.