Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

576 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

La Russa:”Moratti solli nje Ronaldo, tani eshte nje tjeter: te kontrolloje Thohir! Nuk kuptova…”

La Russa:”Moratti solli nje Ronaldo, tani eshte nje tjeter: te kontrolloje Thohir! Nuk kuptova…”
Donald Elmazi

Ignazio La Russa, pas asamblese se ortakeve ku ka marre pjese, ka komentuar ardhjen e Erick Thohir si president i Interit: “E kemi parashikuar largimin e Morattit, nuk mund te pretendonim qe te kendonte duke mbajtur kryqin. E ka bere per shume kohe, na ka dhuruar shume suksese te medha. Do te ishte egoizem t’i kunderviheshe ketij operacioni qe ai donte ta kryente perndryshe nuk do ishte bere. Interi do vazhdoje perpara, e tha Angelo Moratti. Do te vazhdoje me nje president nderi dhe nje president te ri. E vetmja gje qe nuk kuptova ishte kur Thohir tha “do ta perforcoje skuadren qe nga viti i ardhshem”. Viti i ardhshem, doja t’ia rikujtoja, fillon ne janar. Cfare ndryshon me Thohir? Do te kete ndoshta me pak emocion dhe pasion historik . Ne kete pike ka deficit, shpresoj te kete perfitime ne investime dhe ne hapjen nderkombetare. Cfare do t’i kerkoja Thohir-it? Moratti solli nje Ronaldo, tani eshte nje tjeter neper kembe… te kontrrolloje vete ai”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.