Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

864 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Lautaro, plas nje lufte e vertete ndermjet Interit dhe Barcelones: eshte tradhetuar totalisht fjala e dhene!

Lautaro, plas nje lufte e vertete ndermjet Interit dhe Barcelones: eshte tradhetuar totalisht fjala e dhene!
Inter Club Staff

Ndeshja shume zhgenjyese kunder Napolit ka rindezur prozhektoret drejt Lautaro Martinez.

El Toro eshte ne qender te merkatos se Interit prej javesh tashme. Eshte nje tratative e larget, shume e larget nese shprehemi qarte.

Barcelona e deshiron por nuk do qe te kenaqe kerkesat e Interit qe nuk leviz asnje milimeter nga 111 milione eurot e kerkuara, vlere kjo e klauzoles.

NJE PREMTIM I TRADHETUAR

Tratativa ndermjet Interit dhe Barcelones zgjat prej muash: “Ishin duke u afruar ne shkurt perpara krizes se madhe te pandemise e cila goditi te gjitha klubet.”

Kete nenvizon Fabrizio Romano ne calciomercato.com i cili vazhdon edhe me tej: “Barcelona me pas ka nderruar te gjitha letrat ne tavoline pas krizes se pandemise duke ulur keshtu vleresimin e Lautaros dhe duke insistuar per te futur lojtare te hipervlersuar ne marreveshje.”

“Ata kishin dhene premtimin qe do i afroheshin kerkesave te Interit por me pas e kane tradhetuar kete premtim duke luajtur edhe piset me mediat katalanase.”

TENSION SHUME I MADH 

“Barcelona e ka bere me dije se nuk do te paguaje 111 milione euro dhe ka pare qe ti refuzohet nje propozim me lojtare te ndryshem disa here.”

“Interi deshiron para dhe nuk deshiron asnje lojtar te perfshire ne marreveshje, dhe problemi eshte manifestuar me shume per sa i perket lojtareve ne tratative.”

“Hapi i fundit i tratatives – sot eshte ende ne kembe, por jo afer mbylljes – ka qene propozimi me Junior Firpo qe Barcelona e ka vleresuar 35 milione euro.”

“Pesha e ofertes duhet te jete e gjitha cash ne vend te Junior Firpo ose ndryshe nuk behet asgje”, shkruan Romano.

POZICIONI AKTUAL 

Lautaro “nga shkurti i ka dhene ok Barcelones per nje kontrate 5 milione euro, por pa shkuar ne prishje te mardhenieve me Interin.”

“Nuk ben presion per momentin dhe po pret qe te vendosin klubet por eshte e qarte se drejtuesit zikalter pretendojne edhe nje sinjal edhe per rinovimin edhe pse deri ne 7 korrik nuk mendon njeri se do te rinvohet dot kontrata.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.