Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 28, 2020

Scroll to top

Top

558 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Marotta, gjithcka per Tonalin: ja oferta e fundit e Interit, nuk perfshihet as Pinamonti dhe as Esposito!

Marotta, gjithcka per Tonalin: ja oferta e fundit e Interit, nuk perfshihet as Pinamonti dhe as Esposito!
Inter Club Staff

Interi nuk fshihet me: eshte Sandro Tonali objektivi i madh i merkatos se drejtuesve te Interit dhe sidomos Marottes.

Qe te arrihet te diamanti i Brescias ne fakt nuk do te jete aspak e lehte sepse Cellino nuk ben shaka me kerkesen e tij prej 50 milione eurosh.

Ky eshte nje motiv qe Marotta dhe Ausilio po punojne kaq shume per te gjetur formulen e duhur per te marre lojtarin ne Milano.

Por Corriere dello Sport sot ka hedhur poshte nje hipoteze qe eshte perfolur shume ditet e fundit: sipas tyre, ne kete marreveshje nuk do te perfshihen as Andrea Pinamonti dhe as Sebastiano Esposito.

“Ne pritje te sulmit, Interi hidhet i gjithi ne sulm per Sandro Tonalin, gurin e cmuar te kalter te se tashmes dhe se ardhmes.”

“Interi do te formonte nje mesfushe per tu cmendur bashke me te, Barella, Brozovic, Sensi dhe Eriksen ne pritje se cfare do te ndodhe me Nainggolan.”

“Brescia kerkon 50 milione dhe Marotta – qe ka ne xhep dakordesine e lojtarit – do te kerkoje qe te parakaloje Juventusin me nje oferte qe do te jete pak a shume si ajo e Barella.”

“Nje cmim i larte per huazim (rreth 12 milione euro), nje detyrim blerje (ndermjet 22-25 milione euro) dhe nje lojtar i ri (nga Primavera). Por eshte e sigurt qe Pinamonti dhe Esposito nuk do te perfshihen. Me shume edhe per deshiren e tyre per te mos luajtur ne Serie B.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.