Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

510 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Marotta: “Mungon dicka, por pas takimit Conte eshte me i qete. Te gjithe ama kemi presion.”

Marotta: “Mungon dicka, por pas takimit Conte eshte me i qete. Te gjithe ama kemi presion.”
Inter Club Staff

Ai ka mberritur dje ne darke nga Nainjing ne Linate, Milano. 

Po flasim per administratorin e deleguar te Interit, Giuseppe Marotta qe ka leshuar vetem disa deklarata te shkurtra per gazetaret qe e kane pritur ate ne aeroport.

“Si po shkon? Cdo gje shume pozitive. Mungon akoma dicka, por tani ka optimizem.”

“Eshte e drejte qe te gjithe te ndihemi ne presion. Conte me siguri eshte me i qete per te ardhmen dhe per merkaton pas takimit te zhvilluar atje.”

Nderkohe, ashtu si lajmeruam pak me pare, Marotta dhe Ausilio jane rikthyer ne Itali vetem per ceshtje merkatoje.

Me sa duket do te tentohet qe te shiten sa me shpejt lojtaret te cilet jane jashte projektit dhe lista eshte teper e gjate qe nga mbrojtja e deri tek sulmi.

Dy me te rendesishmit ne kete liste jane Mauro Icardi dhe Radja Nainggolan ku duket se nuk ka pasur shume sinjale pozitive per nje largim te mundshem te tyre sepse ofertat kane munguar.

Per sa i perket blerjeve, pak a shume jane te njejtat gjera: Luaku dhe Dzeko objektivat, por i pari eshte bllokuar nga United e cila kerkon nje shume marramendese per te ndersa i dyti deshiron te largohet edhe ai por Roma nuk deshiron ta lere te lire.

Pritet te jete nje jave shume e ngjeshur me tratativa kjo per Marotten dhe Ausilion.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.