Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

452 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Marotta, shtyhet zyrtarizimi. Me Juven nuk do te jete akoma i Interit, ja data kur pritet qe te…

Marotta, shtyhet zyrtarizimi. Me Juven nuk do te jete akoma i Interit, ja data kur pritet qe te…
Ardis
  • On 03/12/2018, 20:40

Shume shpejt Interi do te kete nje arme me shume per te shfrytezuar: Beppe Marotta.

Ish drejtuesi i Juventusit, ka qartesuar gjithcka me familjen Zhang dhe pret vetem zyrtarizimin per te filluar punen ne shoqerine zikalter.

Me ardhjen e Beppe Marotta-s ne shoqerine zikalter, pritet nje perleshje midis Interit dhe Jventusit ne shume fronte, sidomos ne merkato, disa lojtare jane objektiva per tu transferuar per te dyja skuadrat.

Ne fillim mendohej se zyrtarizimi do te behej ne ndeshjen e “derby-t te Italise”, me pas e shtyne per kete jave, por mesa duket zyrtarizimi mund te shtyhet serish me disa dite.

“Nga sot deri neser do te merret nje vendim se kur do te zyrtarizohet ardhja e Beppe Marotta-s ne shoqerine zikalter, por sipas gjasave, zyrtarizimi pritet te ndodhe mbas ndeshjes ndaj PSV, ne Champions League”.

“Orientimi per te zyrtarizuar gjithcka sa me shpejt ka ndryshuar mbas humbjes ne Londer, dhe ne kete pike te premten ne Torino nuk do te jete zyrtarisht si pjesetar i shoqerise zikalter”, lexohet ne Corriere dello Sport.

Keshu, nuk do te kete asnje preznatim zyrtar te tij perpara ndeshjes me Juven.

Kjo ndoshta edhe per shkak se Interi deshiron te luaje paster dhe nuk deshiron te nxehe gjakrat pa shkak perpara ndeshjes.

Zikalterit duan te luajne si te barabarte dhe deshirojne qe suksesin e mundshem ne fushe ta arrijne vetem nepermjet lojes. Por te presim e te shohim sepse ende nuk kemi nje date zyrtare se kur Marotta do te filloje zyrtarisht pune, vetem hamendesime…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.