Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

533 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta: Shume shpejt nje oferte per Taider. Neser mbyllet per Longo?

Gazzetta: Shume shpejt nje oferte per Taider. Neser mbyllet per Longo?
Xhorxh Gellci

Objektivi Taider. Sipas asaj qe raporton Gazzetta dello Sport, Interi eshte i interesuar te beje nje goditje ne merkato duke marre mesfushorin e Bolognas, vleresimi i te cilit per momentin eshte shume i ekzagjeruar (flitet per 20 milion). Natyrisht, ne sfond ngelet emri i Radja Nainggolan: “Ne mesfushe gjithcka e ndalur. Per Taider duhet te kete nje oferte se shpejti, por Bologna e shet vetem perfundimisht dhe nuk eshte e interesuar per huazime. Gjithashtu edhe Wellington eshte nje alternative tjeter” – lexohet ne faqet e Gazzettes.

Nderkohe qe neser mund te jete dita decizive per shitjen ne huazim te Samuele Longo tek Livorno. Dje Spinelli ka konfirmuar se tratativa eshte ne faze te avancuar, dhe sipas Gazzetta dello Sport mund te mbyllet brenda 48 oresh. Dhe jo vetem: “Ndoshta neser Livorno mund te kete Longon nga Interi, me te cilin po flitet edhe per Duncan dhe Laxalt” – shkruan Gazzetta. Pra pas Bardit dhe Benassit, do te perfundojne tre te rinj te tjere tek Livorno?

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.