Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 30, 2020

Scroll to top

Top

1,169 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mazzarri: “Fishkellimat jane pjese e se kaluares, tani publiku do te na karikoje. Icardi dhe Kovacic dy top player te ardhshem”

Mazzarri: “Fishkellimat jane pjese e se kaluares, tani publiku do te na karikoje. Icardi dhe Kovacic dy top player te ardhshem”
Ardi Deda

Ne mikrofonat e SportMediaset prezantohet tekniku i Interit Walter Mazzarri qe analizon grumbullimin e Pinzolos, qe po shkon drejt fundit, duke menduar dhe per turneun amerikan qe i sheh te impenjuar zikaltrit: “Bilanci i grumbullimit eshte i shkelqyer. Nje publik i mrekullueshem dhe nje dashuri e madhe”.

Me pas flitet serish per fundin e sezonit me fishkellimat e Inter-Lazio: Fishkellimat e San Siros jane nje episod i kaluar. Gjerat e shpjeguara qartesisht jane pjese e se kaluares”. Me pas ndonje fjale per organiken qe eshte duke punuar ne Pinzolo: “Ardhjet e reja jane treguar te gatshem dhe duan te permiresohen ashtu si lojtaret e vjeter. Gjithsesi jam i kenaqur”. Trajneri zikalter referohet ne menyre te vecante tek Icardi dhe Kovacic: “Mauro nje top player? Eshte ne rrugen e duhur, me degjon dhe kerkon te permiresohet. Ka nje permiresim te madh. I njejti diskutim edhe per Kovacic. Dhe kjo vlen per te gjithe futbollistet me talent te madh”.

Ne fund ceshtja e objektivit: “Vendi i peste? Objektivi im eshte te jap maksimumin, te kemi nje shpirt akoma me shume se sezonin e kaluar dhe pastaj nuk jam nga ata qe shpall objektivat ne fund te veres”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.