Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 12, 2019

Scroll to top

Top

2,007 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mazzarri, tre kerkesa drejtuar Thohir per te vazhduar perpara se bashku

Mazzarri, tre kerkesa drejtuar Thohir per te vazhduar perpara se bashku
Ardi Deda

Sezoni i Walter Mazzarri ka qene disi i trazuar. Tekniku ia ka dale te kualifikoje Interin ne Europa League me shume veshtiresi. Trajneri toskan tashme pret konfirmimin nga ana e presidentit Thohir, por Mazzarri deshiron qe ti plotesohen tre kerkesa: e para ka te beje me zgjatjen e kontrates edhe me nje vit tjeter, deri ne 2016, per te garantuar dhe certifikuar vullnetin per te ndjekur nje projekt rindertimi. E dyta ka te beje me merkaton dhe blerjen e tre lojtareve te medhenj, per secilin rol. Gjithashtu duhet te jene menjehere te qarte objektivat sezonale te klubit dhe ky eshte kushti i fundit. Nga ana e tij Mazzarri duhet te jete i gatshem dhe i afte te pershtase modulin taktik.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.