Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,297 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SKY – “Mazzarri do i kerkoje besim presidentit. Ausilio gati t’i jape te rejat…

SKY – “Mazzarri do i kerkoje besim presidentit. Ausilio gati t’i jape te rejat…
Xhorxh Gellci

Thohir arrin ne Itali brenda disa oresh dhe do i dedikohet plotesisht skuadres. Do te flase me Mazzarrin dhe me lojtaret sepse objektivi Europe eshte me te vertet shume i rendesishem dhe duhet te arrihet me cdo kusht. Gazetari prane ceshtjeve zikalter, Marco Barzaghi, tregon per Sky SPort 24:

Hernanes, Europa, Torres. Mazzarri do te luaje keto tre karta. Braziliani eshte e tashmja, ka ardhur ne janar dhe deshiron te jete lider, klasi i tij eshte themelor per te konsoliduar vendin e peste, dhe per te thyer mbrojtjet e skuadrave qe vijne ne San Siro per t’u mbrojtur. Shtate ndeshje per te hyre ne Europe. Askush nuk mendon per nje fund kampionati te ndryshem ne shtepine e Interit. Sot ne Pinetina ishte edhe Ausilio qe po pregatitet t’i jape te rejat presidentit. Kerkohet nje sulmues dhe Torres eshte emri me i nxehte. Tek Chelsea nuk e ka gjetur kurre veten dhe eshte prane largimit. Per te do te flitet pas ardhjes te Thohir ne Milano, por dihet qe Mazzarri do te kerkoje nje sulmues dhe rikonfirmimin e besimit duket e ditur qe rezultatet ne keto shtate ndeshje jane me se te rendesishme. Do te jete pikerisht Erick Thohir qe do te vendose gjithcka.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.