Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

512 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mazzarri:”Inter-Roma me mire se te tjerat”. Dhe numrat i japin te drejte…

Mazzarri:”Inter-Roma me mire se te tjerat”. Dhe numrat i japin te drejte…
Donald Elmazi

Trajneri Mazzarri ne konference per shtyp nuk ka patur asnje dyshim:”A jam dakord qe sot do te perballen dy skuadrat qe kane luajtur deri tani futbollin me te bukur? Sigurisht qe po, jam shume dakord”. Dy skuadrat me te mira. Sepse per teknikun nje formacion po punon mire nese mbrohet me ekuiliber dhe ne te njejten kohe arrin tek portieri i ekipit kundershtar shpesh here. E ka shpjeguar dje ne konferencen per shtyp dhe TuttoSport jep numrat qe i japin te drejte: Roma eshte e para, ka shenuar 17 gola dhe ka pesuar vetem 1. Interi ka shenuar 16 gola dhe ka pesuar vetem 3(ku nje me penallti dhe nje autogol). Verdhekuqte kane shenuar me 9 lojtare te ndryshem ndersa zikalterit kane shenuar me 8 te tille. Ne dhjete kampionatet e fundit- shkruan gazeta torineze rezultati 0-0 ka ndodhur vetem dy here, kurse jane shenuar 33 gola gjithsej, me nje mesatare prej 4 golash cdo ndeshje.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.