Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 31, 2020

Scroll to top

Top

989 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

MERKATO – Eshte hapur nje mundesi shkembimi ndermjet Interit dhe Fiorentines: Borja Valero ne Firenze per Biraghin!

MERKATO – Eshte hapur nje mundesi shkembimi ndermjet Interit dhe Fiorentines: Borja Valero ne Firenze per Biraghin!
Inter Club Staff

Radja Nainggolan duhet te shkonte tek Fiorentina por ai ka preferuar te zgjedhe me zemer dhe ka zgjedhur te transferohet tek Cagliari.

Por pertej kesaj, Interi dhe Fiorentina po mendojne qe te mbyllin gjithesesi nje shkembim lojtaresh kete merkato.

Ne pritje qe te rikthehet Valentino Lazaro nga demtimi muskular i pesuar ne Azi gjate turneut atje si edhe nota shume e ulet qe Conte i ka thene Perisic per krahun e majte te mesfushes, Interi po kerkon ne merkato edhe nje mesfushor/mbrojtjes te krahut te majte.

Pikerisht per kete arsye, sipas asaj qe tregon Mediaset, Interi po kerkon me ngulm lojtarin e Fiores qe ka dale nga akademia e Interit: Biraghi.

Ai eshte rritur ne moshat zikalter dhe keshtu pasi ka deshtuar marreveshja per Radja Nainggolan tek Fiorentina, keta te fundit po tentojne ta fusin ne marreveshjen per Borja Valero edhe pse kerkojne ne kembim edhe nje shume parash.

Kjo shume normalisht duhet biseduar me klubin e sapo blere nga Commisso, por nese klubet do te kene deshiren per ta mbyllur kete tratative nuk do te kete asnje pengese dhe nje marreveshje mund te mbyllet shume shpejt.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.