Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

736 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Merkato, Rabiot afer largimit nga PSG. Interi po e mendon seriozisht: ja detajet

Merkato, Rabiot afer largimit nga PSG. Interi po e mendon seriozisht: ja detajet
Bujar Berishaj

Me kushte te favorshme, Interi mund te kthehet te mendoj per Adrien Rabiot te PSG.

Zikalterit kane kerkuar disa here mesfushorin francez kur ne klub ishte Walter Sabatini, me kete te fundit qe eshte nje adhurues i madh i 23 vjecarit.

Por pastaj asgje nuk u be edhe per shkak se Sabatini i tha lamtumire Suning Sports.

Megjithate, tani Interi mund te hidhet ne sulm per lojtarin duke perfituar nga situata e tij, pas rremujes se shkaktuar me Kombetaren Franceze dhe raportit jo edhe aq te mire me PSG.

Ne ndihme te zikalterve mund te dal edhe fakti qe Rabiot tashme ka vetem nje vit kontrate me francezet (kontrata i skadon ne 2019) dhe per momentin nuk duket se do te rinovoj, edhe per shkak te minutave jo te shumta sezonin e kaluar.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.