Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

546 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Roma deshiron freski ne mesfushe: largohet nje mes Nainggolan e Strootman

Sky – Roma deshiron freski ne mesfushe: largohet nje mes Nainggolan e Strootman
Bujar Berishaj

Sic raporton Sky Sport, Roma ka vendosur te ndryshoj dicka per sezonin e ardhshem.

Ne listen e largimeve te klubit verdhekuq duket se pritet te jete edhe njeri mes mesfushoreve Radja Nainggolan dhe Kevin Strootman.

Kjo jo vetem per shka te vleresimeve ekonomike, por edhe atyre teknike, me dirigjencen romane qe deshiron lojtare me te fresket dhe qe i pershtaten skemave te Eusebio Di Francescos.

Roma thuhet se eshte afer sigurimit te sherbimeve te Bryan Cristante nga Atalanta por edhe afer nenshkrimit me lojtarin e Dinamo Zagreb, Ante Coric duke bere keshtu qe e ardhmja e njerit prej mesfushoreve aktual te jete ne diskutim.

Nainggolan (30 vjec) eshte lidhur pikerisht dje dhe sot gjate dites me nje kalim te Interi ku Spalletti do e priste me krahe te hapur. Ne anen tjeter Strootman (28 vjec) ishte ne orbiten zikalter muaj me pare.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.