Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

619 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Miranda largohet nga Interi? Ja kater emrat per ta zevendesuar ne listen e Ausilios: dy jane veterane

Miranda largohet nga Interi? Ja kater emrat per ta zevendesuar ne listen e Ausilios: dy jane veterane
Ardis
  • On 19/11/2018, 20:28

Merkato e dimrit te Inter-it nuk do te jete e dedikuar goditjeve te medha.

Klubi zikalter eshte akoma nen marreveshjen e Settlement Agreement dhe keshtu ndaj cdo blerjeje te madhe duhet ti pergjigjet nje shitje e te njejtit nivel, dhe me pas shoqeria duhet te mbylle bilancin 2018-2019 me nje plusvalence brenda 30 qershorit.

“Do te jete me shume mundesi Beppe Marotta goditja e janarit te merkatos se Inter-it.”

Shume e qarte qe Inter-i nuk do te gjendet e papergatitur dhe nese Spalletti duhet te beje te qarte nese do te kete nevoje te riforcoje skuadren, dicka do te behet”.

“Mbase mund te kete huazime me te drejte blerjeje ashtu sic ndodhi me Rafinha-n 12 muaj me pare, vetem nese drejtuesit zikalter mund te arketoj para nga shitje perfundimtare (Gabigol ose njeri nga Joao Mario dhe Candreva, nese do te kerkojne transferimin diku tjeter) dhe mund ti lejohet nje investim, per me teper ne mesfushe”, shpjegon Tuttosport.

Merkaton e vertete Inter-i do ta beje ne vere duke kerkuar riforcime te rendesishme, por pa e copetuar skuadren. Gazeta vazhdon me tutje:

“Idea kryesore eshte te gjejne dy mesfushore, nje me kualitet dhe tjetri me shume atletik, dhe nje sulmues krahu te nivelit te larte. Me pas do te duhet nje portier rezerve nese Padelli nuk rinovon”.

“Dhe nje qendermbrojtes nese Miranda kerkon qe te largohet nje vit me pare sesa eshte parashikuar ne kontraten e tij:

ne kete rast ekzistojne dy alternativa, nje perspektive sic eshte Andersen (Sampdoria) ose Mancini (Atalanta), ose nje veteran ne skadence kontrate (Godin i Atletico Madrid ose Vertonghen i Tottenham-it)”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.