Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,375 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moratti i shpjegon skuadres: “Me Thohir nje Inter me i forte. Une…”

Moratti i shpjegon skuadres: “Me Thohir nje Inter me i forte. Une…”
Andi Prifti

Nje takim jo i programuar, por me teper mahnites. Sot Massimo Moratti ka dale ne skene ne stadiumin e Reggio Emilia per te pare nga afer Interin e tij te ri (ndeshja e fundit duke qene Interi i tij) kunder Sassuolo. Dje, presidenti zikalter dhe qene dhe ne stervitje, “ne fund te se ciles ai ka folur me skuadren dhe me staffin ne teresi. Ne dhomat e zhveshjes, ka biseduar bashke me Mazzarin per rreth 15 minuta. Nje takim jo i lajmeruar, i vendosur pa mbledhje paralejmeruese“, lexohet tek Gazzetta dello Sport.

Diskutimi i pare me gjithe lojtaret mbi shitjen e shoqerise. Moratti e ka bere kete ne stilin e tij, me fjale te thjeshta, per t’i dhene kuptim tratatives me Thohir dhe per te dhene nje mesazh te qarte: ‘Une jam gjithmone ketu dhe kam punuar per nje Inter gjithmone me te forte’. Kjo do behet per te bere klubin te njohur ne vende te largeta te botes dhe per ndertimin e nje klubi solid. Mbetet vetem per tu konfirmuar“, tregon gazeta.

Nje sinjal i rendesishem, nje deshire per tu shpjeguar te gjitheve se si jane gjerat ne te vertete. Ka folur me skuadren, veçanerisht me Cambiasso dhe Zanetti. Gjithashtu me Cordoba, Branca dhe staffin teknik, po ashtu dhe me Mazzarrin. Detajet e ketyre bisedimeve i dine vetem ata.

Per te miren e Interit. Per nje Inter me te forte.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.