Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,949 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sassuolo-Inter, formacionet e mundshme

Sassuolo-Inter, formacionet e mundshme
Xhorxh Gellci

Sot ne oren 12:30 Interi perballet ne Mapei Stadium kunder Sassuolos. Sipas Sky, pritet qe Massimo Moratti te jete ne tribune, dhe sot i ka bere thirrje skuadres qe ceshtjet e shoqerise duhet te kalojne ne plan te dyte, sepse futbolli i luajtur eshte gjeja me e rendesishme ne kete moment.

Persa i perket formacioneve, trajneri ka lene te kuptohet qe nuk do kete ndryshime te medha, prandaj pritet te hedhe ne fushe te njejten skuader qe ka barazuar me Juventusin, me Taider favorit mbi Kovacic dhe Alvarez prane Palacios. Sipas Sky Sport, keto do te jene formacionet e mundshme per ndeshjen e neserme:

SASSUOLO (4-3-3): Pomini; Gazzola, Antei, Acerbi, Ziegler; Kurtic, Magnanelli, Missiroli; Schelotto, Zaza, Alexe;

INTER (3-5-1-1): Handanovic; Campagnaro, Ranocchia, Juan Jesus; Jonathan, Guarin, Cambiasso, Taider, Nagatomo; Alvarez; Palacio. 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.