Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,265 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moratti: “Te dielen luhet, dhe eshte gjeja me e rendesishme

Moratti: “Te dielen luhet, dhe eshte gjeja me e rendesishme
Xhorxh Gellci

Ne inter.it, presidenti Massimo Moratti ka dashur te nenvizoje rendesine e ndeshjes se te dieles kunder Sassuolos:

Ne keto dite, kam patur ndjesine qe futbolli i luajtur ja ka lene vendin vemendjes te rritur rreth ceshtjeve te Shoqerise, qe sic kam thene dje, po zhvillohen ne nje rruge te njohjes reziproke. Interi eshte skuadra qe do te perballet me Sassuolon, plot me entuziazem, sepse sapo ka ardhur ne Serine A. Nje kundershtar i frikshem sepse ne futboll nuk ka nje klasifikim te shkruar dhe shume here ngarkesa emocionale luan nje rol te rendesishem ne ndeshje. E di qe mund te bazohem mbi nje trajner qe eshte i gatshem te jape perqendrimin e duhur, Walter Mazzarri eshte shume i afte ne kete. Do te me pelqente te shikoje te njejtat kushte teknike, force dhe vendosmeri qe kemi treguar kunder Juventusit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.