Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

moratti

Moratti: “Suning serioze dhe e forte. Juventusi eshte e kompletuar dhe e respektuar nga arbitrat…”

14/05/2018, 22:47 |

Ai konsiderohet nga te gjithe si ‘babai’ i Interistave. 

Kete epitet Massimo Moratti e ka fituar me kalimin e kohes dhe me gjithcka cfare ka bere ai per klubin zikalter.

I intervistuar nga revista ‘Economia’, reviste e perjavshme nga Corriere … Read More

Moratti kritikon ashper Spallettin: “Tranjer i zoti, por ai zevendesim me Juven…”

04/05/2018, 11:48 |

Pak perpara takimit ne INT ne Milano, dje Massimo Moratti ka leshuar disa deklarata te tjera per gazetaret e pranishem me te cilet ka folur per te kaluaren dhe per te tashmen e Interit. 

FcInterNews ka sjelle disa nga deklaratat … Read More

Moratti: “Ja si ka ardhur ideja per Inter Campus. Duke pare luften ne Kosove dhe…”

03/05/2018, 23:33 |

Ish-presidenti zikalter, Massimo Moratti, protagonist si i ftuar ne institutin kombetar te tumoreve (INT) ne Milano eshte rikthyer te flas per Interin.

Ne mesin e temave te prekurave ka qene edhe ajo e Inter Campus dhe e themelimit te saj. … Read More

Moratti: “Inter i obliguar te bej mire. Icardi? Shpresoj te jete decisiv”

27/04/2018, 22:45 |

I intervistuar shkurtimisht nga mikrofonat e Rai Sport, ish-pronari i Interit, Massimo Moratti, ka folur serish per ndeshjen Inter-Juventus.

“Jane dy skuadra qe kane shume motive per te bere mire”, ka thene ai.

“Interi eshte i obliguar me pak … Read More

Moratti: “Interi eshte mire, duhet maksimumi. Personi qe kam me shume besim tek Inter eshte…”

25/04/2018, 12:03 |

“Inter-Juve 2-0 ne sezonin e Tripletes ishte nje tregues i larte dhe qe na lejoi te ngjiteshim perseri ne vendin e pare ne klasifikim. Por nese zgjedh nje ndeshje, do te zgjedh ate Inter-Juve 6-0 kur kam qene femije (ka … Read More

Fassone: “Mister Li? Eshte i ndryshem nga Moratti sepse…”

13/04/2018, 14:57 |

Eshte bere e udhes tashme qen e futboll te krahasoh cdokend me kedo.

Qofshin keta futbolliste te rinj apo te afirmuar, krahasimi eshte pas dere per kedo.

Por kjo gje ndodh edhe me drejtues ne boten e futbollit.

Te njejten … Read More

Inter, Moratti: “Sabatini? Me vjen shum keq. Por ajo qe mendoj per Suning eshte…”

28/03/2018, 21:26 |

Ish-presidenti zikalter ka folur per mikrofonat e TeleLombardia ne diten e komunikimit zyrtar per largimin e drejtuesit te Suning.

Massimo Moratti, ish-president i Interit ka folur per mikrofonat e TeleLombardia per largimin e Sabatinit dhe per momentin zikalter.

Ja cfare … Read More

Kardiologu Carù: “Sa njeri i mrekullueshem u tregua Moratti me Kanu. Me kujtohet si tani…”

06/03/2018, 13:50 |

I ftuar ne studiot e Mediaset ne puntaten e djeshme te ‘Tiki-Taka – Futbolli eshte loja jone’, kardiologu i njohur, Bruno Caru, ka folur per disa ceshtje te lidhura me futbolliste, qe gjate jetes se tyre de karrieres kane pasur … Read More

Igli Tare: “Nuk e keni idene sa afer Interit kam qene, por Moratti vendosi qe…”

02/03/2018, 13:16 |

E kush do ta kishte menduar? Igli Tare ka qene shume afer te qenit zikalter ne momentin e tij me te mire ne karriere e kete gje e zbulon po ai vete. 

I intervistuar nga La Gazzetta dello Sport, drejtori … Read More

Vendimi – Skuadra zikalter ne derby me shirit te zi ne krah

28/02/2018, 21:52 |

Lojtaret e Interit te dielen ne darke me rastin e derbyt do te zbresin ne fushe me shirit te zi ne krah per te nderuar Gian Marco Moratti – vellain e presidentit legjendar te Interit Massimo Moratti – i cili … Read More

Zi ne shtepine Moratti: ndahet nga jeta ne moshen 81 vjecare Gian Marco Moratti, vellai i Massimos

26/02/2018, 12:20 |

Ndahet nga jeta ne menyre te papritur vellai i presidentit legjendar te Interit, Massimo Moratti. 

Massimo qan vellain e tij Gian Marco, biznesmen italian dhe president i Saras. Burri i ish-kryebashkiakes se Milanos, Letizia Moratti dhe babai i kater femijeve … Read More

#110Inter – Massimo Moratti, edhe i biri si i jati

18/02/2018, 18:17 |

Një çështje familjare: Interi për Massimo Morattin ka qënë gjithmonë kështu. Familja nënkuptohet ajo në kuptimin tradicional, por shumë shpejt pati një ndikim të madh në milona fansa zikaltër. I rritur me futbollistët e “Grande Inter-it”, të cilët vizitonin shpesh … Read More

Moratti: “Mungon vazhdueshmeria. Pastore? Duhet qe ata qe jane ketu te japin me shume. Icardi…”

30/01/2018, 13:36 |

Nuk eshte Interi me i mire qe ai mban mend, por Moratti i eshte pergjigjur disa pyetjeve te gazetarit te FcInterNews gjate dites se sotme. Keto kane qene fjalet e presidentit legjendar zikalter:

President pse kjo … Read More

Moratti: “Milanos zikalter i mungoj? Le ti japim kohe Suning, do te nxjere ne drite kete skuader…”

25/04/2017, 11:06 |

Perballjet e Interit dhe Milanit me njera-tjetren nuk jane me si njehere e nje kohe dhe ne shumicen e tifozeve mungon ajo grinta e dikurshme e kjo ndoshta sepse edhe derbyt jane bere me pak spektakolare.

Read More