Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 20, 2019

Scroll to top

Top

1,333 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“Mos u genjeni nga rikthimi i Icardit. Une e njoh shume mire Marotten, ja cfare ka ne mendje ai…”

“Mos u genjeni nga rikthimi i Icardit. Une e njoh shume mire Marotten, ja cfare ka ne mendje ai…”
Inter Club Staff

Tashme u bene dite qe prej momentit kur Mauro Icardi eshte rikthyer ne dispozicion te Interit, por me sa duket, jo cdo gje eshte ashtu si duket. 

Per kete firmos gazetari i njohur italian Xavier Jacobelli sipas te cilit Marotta nuk do e kishte kthyer Icardin nese ai nuk do te kishte ate cmim merkatoje, por ka dicka te fshehur ne gjithe kete deshire te administratorit te deleguar te Interit per ta kthyer Icardin ne skuader pavarsisht te gjitha gjerave te njohur.

Ja cfare ka shkruar ai sot: “Per mendimin ti nje largim ne vere eshte i sigurt. Une e njoh shume mire Marotten dhe menyren se si ai punon.”

“Per kete gje mund te shikoni fare mire se si Interi ka zgjedhur Perisic, Nainggolan dhe Martinez si lojtaret per te reklamuar turneoun veror International Champions Cup.”

“Ne kete moment tipin e ka Interi dhe Wanda Nara (qe ndodhet ne Buenos Aires per motive pune): Suning, pavarsisht situates teper te rende te krijuar ne ditet e shkuara, e vlereson ende Icardin 80 milione euro por mund ta perdore fare mire Icardin per te arritur tek nje futbollist tjeter i madh.”

“Nderkohe ne te gjithe kete rremuje, eshte Spalletti ai qe duhet te menaxhoje sa me mire dy muajt e ardhshem qe ne leter nuk duken te lehte si per shkak te kundershtareve qe do te kete Interi perballe por edhe per shkak se rikthimi i Mauro Icardit mund te sjelle pakenaqsi ne grup.”

“Por te lihej jashte Icardi deri ne fund te sezonit do te thoshte se cmimi i tij do te binte aq shume sa do te pergjysmohej. Pikerisht per kete arsye Marotta e ka rikthyer ne skuader Icardin.”

“Nese do te behej fjale per nje futbollist tjeter, ai sdo e kishte pare me fushen e blerte deri ne fund te sezonit por behet fjale per Icardin qe deri perpara dy muajsh vleren ne merkato e ka pasur 100 milione euro.”

“Por plani i Marottes eshte i qarte: te grumbullohet, te luaje edhe disa ndeshje dhe te shitet menjehere sapo te hapet merkato.”

“Ai e ka treguar edhe ne te kaluaren qe keto gjera nuk i toleron: pavarsisht se Bonucci ishte shume i rendesishem per Juventusin, ai e shiti menjehere tek Milani ne veren pas problemve qe kishte pasur ai ne dhomat e zhveshjes.”

“Prandaj, duke e njohur shume mire Marotten e gjithe kjo levizje eshte bere per te mos ulur cmimin e Icardit qe te ardhmen e ka larg Milanos. Mbase shume larg, duke perfunduar ne Madrid por mbase edhe afer, ne Torino, ku ne kembim do te vinte Dybala. Ku i dihet. Vera me te vertete qe do te kete te papapritura.”

Keshtu e mbyll shkimin e tij gazetari i njohur italian, Xavier Jacobelli.

Nderkohe Icardi nga ana e tij vazhdon qe te stervitet ne Appiano keto dite dhe po shpreson qe ndaj Lazios do te grumbullohet nga Spalletti.

Ai tashme e ka humbur vendin si titullar tek ky Inter per shkak te shperthimit te Lautaros dhe do i duhet te beje ende shume rruge per tu rikthyer ne qender te sulmit zikalter.

Por Icardi nuk duhet te rekuperoje vetem hirarkine ne qender te sulmit, por edhe mardhenien me tifozet e cila eshte ftohur jashtezakonisht shume.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.