Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 12, 2020

Scroll to top

Top

743 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mourinho tregohet i qarte me Interin dhe Marotten per Ndombele: “Nga Interi nuk dua Brozovic, por vetem Milan Skriniar.”

Mourinho tregohet i qarte me Interin dhe Marotten per Ndombele: “Nga Interi nuk dua Brozovic, por vetem Milan Skriniar.”
Inter Club Staff

Tanguy Ndombele. Ky eshte nomi qe eshte permendur prej me shume se nje jave ne ambjentin Inter.

Por oret e fundit, me sa duket, ka gjetur akoma me shume baza te tjera. Mesfushori eshte paguarr 60 milione euro nga Tottenham eshte kthyer ne nje prioritet per Interin.

Antonio Conte e deshiron tek Interi sepse deshiron ta fuse ne mesfushe bashke me Niccolo Barella per te krijuar nje mesfushe super fizike.

Tottenham nderkohe nga ana e saj, deshiron nje shkembim dhe Mourinho e ka bere kerkesen e tij specifike.

“Raportet ndermjet Tottenham dhe Interit jane shume te mira pas marreveshjes per Eriksen dhe prandaj ka lindur edhe ideja per tu ulur ne nje tavoline me ta per nje shkembim te mundshem.”

“Emri qe Mourinho i ka kerkuar Interit dhe Marottes ne kembim te Ndombele ka qene nje dhe i vetem, duke perjashtuar keshtu Brozovic.”

“The Special One deshiron Milan Skriniar, kjo sepse ai deshiron te zevendesoje Vertonghen. Duhet kuptuar nderkohe vleresimi qe do te behet nga Interi per Skriniar dhe vleresimi qe ka Tottengam per ta.”

Kete gje e ka shkruar Fabrizio Romano, ekspert i njohur i merkatos italiane ne Calciomercato.com.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.