Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,031 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

M’Vila: “PSG-Inter nje ndeshje mes klubeve te medha, do te ofrojme spektakel. Eshte rasti i duhur per te bere futboll te bukur.”

M’Vila: “PSG-Inter nje ndeshje mes klubeve te medha, do te ofrojme spektakel. Eshte rasti i duhur per te bere futboll te bukur.”
Bujar Berishaj

Ajo e Marrakech do te jete nje sfide shume interesante per Yann M’Vila, qe do te perjotoj nje derby totalisht francez kunder PSG. Lojtari i klasit ’90, duke folur per Inter Channel shpjegon:

“Do te jete nje ndeshje mes skuadres me te mire franceze dhe Inter, nje nga klubet me te mira italiane. Mendoj se do te ofrojme nje spektakel te bukur per tifozet maroken, por edhe per ata franceze, qe shkojne shpesh ne Marok per te kaluar kete periudhe pushimesh. Keshtu do te jete rasti i duhur per te pare futboll te mire.”

Ish-lojtari i Rubin Kazan gjithashtu do te takoj disa shoke: “Kam luajtur me Nicolas Douchez, Lucas Digne dhe ne kombetaren franceze me Blaise Matuidi. Mes tjerash ka lojtar te rinj qe nuk i njoh shume, por ata qe kane mbetur i njoh mire.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags