Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 20, 2021

Scroll to top

Top

169 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ne Spanje – “Harrojeni, sezoni i ri nuk nis ne shtator: ja data e re qe po mendon UEFA”

Ne Spanje – “Harrojeni, sezoni i ri nuk nis ne shtator: ja data e re qe po mendon UEFA”
Inter Club Staff

Sipas asaj qe shkruhet sot ne Spanje nga e perditshmja spanjolle Sport, duket se ka nje date per rinisjen e gjithckaje dhe nuk eshte shtatori. 

Sipas tyre, ata kane ne dore nje dokument qe ska dale ende ne publik nga UEFA dhe LIGA dhe po kerkohet qe te percaktohet nje date per rifillimin e gjjithckaje ne sezonin e ardhshem.

Nderkohe qe po behen perpjekje qe mos te ngrihet totalisht kampionati i ketij sezoni, programimi per sezonin e ardhshem i kampionateve dhe Champions League po vazhdon normalisht.

Sipas ketij dokumenti, eshte menduar qe sezoni i ri te nise ne Tetor: 17-18 tetor do te fillojne kampionatet dhe ne daten 20 tetor Champions League.

Per kete date, UEFA parashikon qe dita e pare e fazes se grupeve ne kompeticionin maksimal europian te zhvillohet pas mesit te tetorit.

Nderkohe, turnet kualifikuese prite te luhen ne fund te korrikut dhe ne fillim te gushtit, data te cilat do te perdoren edhe per te mbyllur sezonet aktuale.

Per sa i perket Europa League nderkohe, kualifikueset do te luheshin ne 13 gusht ndersa data e e nisjes se kompeticionit mendohet te jete 22 tetori.

Sport e mbyll shkrimin e saj me nje paralajmerim per te gjithe tifozet: “Harrojen, sezoni i ri i kompeticioneve europiane te pakten nuk pritet te filloje aspak ne shtator. Gjithcka do te nise ne muajn tetor. Me te gjitha gjasat, nga data 20 e ketij muaji.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.