Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

221 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ne Spanje zbulojne: “Inter, Marotta deshiron mbrojtesin e krahut te Atletico Madrid: ja detajet.”

Ne Spanje zbulojne: “Inter, Marotta deshiron mbrojtesin e krahut te Atletico Madrid: ja detajet.”
Inter Club Staff

Per te, ne te kaluaren, eshte folur disa here se mund te transferohet tek Interi, por asnjehere nuk eshte bere asgje.

Por sipas El Mundo Deportivo ne Spanje, skuadra zikalter mund te rikthehet te mendoje per lojtarin e Atletico Madrid per te perforcuar krahun e djathte.

Ne fakt, sipas tyre, Antonio Conte mendohet se eshte dakort me nje perforcim te tille, edhe pse i preferuari mbetet Federico Chiesa.

Po flasim per mbrojtesin e krahut te Atletico Madrid te Diego Pablo Simeone, Santiago Arias qe luan prej disa sezonesh ne Spanje.

Per ta marre ne Milano, nuk do te ishte nje pune e veshtire per Interin sepse lojtari nuk konsiderohet si i pashitshem tek Atletico.

Gjithesesi, nje problem i madh per Interin do te ishte konkurenca per te qe nuk eshte aspak e vogel.

Sipas asaj qe tregon El Mundo Deportivo, pas tij eshte edhe Roma, Milan, Everton dhe Olympique Marsiglia.

Gjithesesi per momentin Interi ka bere vetem nje sondazh per te, dhe ka qene nje sondazh pozitiv duke qene se Atletico eshte e hapur per shitjen edhe pse kerkon 20 milione euro e siper per te.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.