Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

362 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nga Barcelona jane te sigurt: “Lautaro do te flase me Marotten shume shpejt dhe do i kerkoje…”

Nga Barcelona jane te sigurt: “Lautaro do te flase me Marotten shume shpejt dhe do i kerkoje…”
Inter Club Staff

Vazhdon te jete nje ceshtje kryesore ne shtepine Inter e ardhmja e Lautaro Martinez qe ne kete moment eshte cdo gje pervecese e sigurt.

Edhe pse skadimi i klauzoles prej 111 milione eurosh po skadon (edhe kater dite) nga Barcelona nuk eshte se ka pasur gjurme keto kohe.

Por sipas lajmeve te fundit, Barcelona po e le vete kohen qe te kaloje dhe klauzolen qe te skadoje dhe e gjitha eshte nje strategji e tyre.

Sipas Tuttosport, Barca deshiron te vere Interin ne nje pozicion te keq per Lautaron, por nderkohe nga Interi behet me dije se pozicioni i tyre nuk ka asnje shans qe te ndryshoje.

“Ne Barcelone ka nga ata qe betohen se klauzola nuk skadon ne daten 07 korrik por ne daten 15 korrik, por kjo eshte nje histori tjeter.”

“Ata jane te bindur gjithashtu se Lautaro Martinez sapo te mbaroje ky sezon do te dale publikisht per te kerkuar shitjen.”

“Gjithcka do te filloje me nje kerkese per Beppe Marotten qe te pranohet oferta e Barcelones, nje oferte qe deri me tani eshte cilesuar nga Interi si jo e duhura per te.”

“Normalisht, nese Lautaro do te kerkoje shitjen, kjo do i komplikonte shume punet per Interin qe do te kishin nje ceshtje per tu perballur ne shtepi.”

“Nderkohe, behet me dije se deri me tani Barcelona nuk ka bere ndonje oferte te re qe nga koha kur ofroi ne kembim te Lautaros para plus kartonin e Junior Firpo (ku i fundit i vleresuar me 40 milione euro).”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.