Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

573 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

NOTAT e Inter-Venezia: “Dzeko me dy fytyra. Dumfries i mrekullueshem. Nota me e larte shkon per…”

NOTAT e Inter-Venezia: “Dzeko me dy fytyra. Dumfries i mrekullueshem. Nota me e larte shkon per…”
Inter Club Staff

Inter ka fituar ndaj Venezias nje ndeshje shume te veshtire por tre piket edhe kesaj radhe, si shpesh here keto kohe, kane ardhur vetem ne minuten e fundit.

Nderkohe, keto jane notat e lojtareve te Interit pas ndeshjes se sotme:

HANDANOVIC 5,5 – Shume i lehte me doren e majte ne rastin kur Interi pesoi edhe golin e vetem te ndeshjes nga Henry me koke.

Ishte nje goditje e kapshme dhe qendrore. Reaktiv perballe Okereke, qe natyrisht nuk ishte e veshtire gjithashtu.

SKRINIAR 5,5 – Keq te Henry, qe me nje levizje e genjen dhe i humbet nga markimi dhe dergon Venezian ne avantazh.

Ishte nje gabim teknik qe ai nuk para e ben. Provon te shlyeje gabimin duke vrapuar shume por sot luajti nje ndeshje ashtu keshtu.

DE VRIJ 6,5 – Henry eshte nje bizont, ne duelet ajrore eshte nje problem i madh. Hollandezi provon te luaje me fizik, por ek a te veshtire.

BASTONI 6 – Luan vetem nje pjese sepse merr nje karton te verdhe dhe ai me pas fillon te tregohet i kujdesshem perballe Venezias.

Provon qe te dale ndonjehere perpara, por pa sukses. Nuk le gjurme ne kete ndeshje por luan nje ndeshje te kenaqshme per aq minuta sa ishte ne fushe.

NGA MINUTA E 46 DIMARCO ME NOTEN 5,5 – Futet me detyren per te bere mesfushorin e shtuar te krahut por e ben gabim.

Gabon shume topa dhe shpesh here i dergon edhe jashte. Pritet me shume nga ai.

DARMIAN 6 – Nuk ishte nje nate e madhe per te. Okereke i iken dy here dhe heren e dyte e paguan cmimin Barella qe merr karton te verdhe.

Nderkohe, per sa i perket te tjerave, duket se gjerat i ben me rregull. Goli i barazimit vjen nga nje krosim i tij ne zone.

NGA MINUTA E 72 DENZEL DUMFRIES ME NOTEN 7 – Per nje njeri qe ka nevoje per fushe per te treguar cilesite, ndeshja e sotme nuk ishte ideale.

Por ai gjen energjine dhe vendosmerine per te derguar nje top te pabesueshem ne koken e Dzeko qe shenon golin e fitores. Shume mire sot.

BARELLA 6,5 – Goli eshte vetem qershia mbi torte e nje ndeshje te perbere nga shume vrap dhe shume luftim.

Ne mesfushe ai nuk le asgje ne toke. Edhe pse merr nje karton te verdhe, por Darmian e dergoi drejt atij kartoni.

Praktikisht eshte kudo ne mesfushe dhe del vetem sepse kishte nje karton te verdhe.

NGA MINUTA E 72 ARTURO VIDAL ME NOTEN 6 – E mban mire pozicionin dhe xhiron skuadren sa here ka mundesi.

Per pak sa nuk shenon golin e 3-1 por nuk ja del te kaloje portierin e Venezias qe ishte ne nje nate shume te mire.

BROZOVIC 6 – I takon te levize ne mesin e xhungles, duke u dedikuar shume qe te zhduket nga markimi i Venezias.

E ka te veshtire dhe gabon disa here sot, por shume here ja del me sukses. Venezia eshte shume prapa dhe detyra e tij me topin eshte edhe me e lehte akoma por ka pak hapsira.

NGA MINUTA E 82 MATIAS VECINO – Pa vote.

CALHANOGLU 6 – Ne nje mesfushe me trafik te shumte ai provon te fuse kualitet por ka shume pak levizje nga shoket e skuadres.

Ndonje ndryshim i lojes qe behet nga ai sjell me shume levizshmeri por nuk ishte nje ndeshje e mire nga te gjithe sot.

PERISIC 6 – Sistematikisht ai provon te vrapoje duke kerkuar driten ne fund te tunelit te korsise se tij por pa sukses.

Ndonjehere provon te futet edhe ne qender, por nuk i del. Duhet te beje me mire ne te ardhmen, ka disa ndeshje qe nuk eshte ne forme.

MARTINEZ 5 – Vetem nje akrobaci si ajo e Ranocchias por pa gjetur porten gjate gjithe lojes. Kaq mbahet mend nga ai sot.

Per sa i perket te tjerave, ka qene nje ndeshje jo e mire. Shume e thjeshte per Venezian ta kontrollonte sot.

NGA MINUTA E 72 SANCHEZ ME NOTEN 6 – Mungesa e tij peshon shume edhe ne terma krativiteti tek Interi.

Provon te shpike ndodnje gje por nuk ishte e thjeshte kunder murit te Venezias. Kur hapen hapsira pastaj del direkt ne piedestal..

DZEKO 6,5 – Nuk i del asgje gjate gjithe ndeshjes dhe gabon shume kur ka topin. Por puna qe ben pa top eshte e cmuar.

Deri ne minuten e 90 ishte per nje note 5 dhe pikerisht ne minuten e 90 kaloi direkt ne nje note 6,5. Nje gol qe peshon shume.

TRANJER INZAGHI 6 – Per here te pare Interi i tij nuk te jep ndjesine qe mund ta shtype kundershtarin ne cdo moment.

Venezia eshte e rregullt ne fushe dhe luan pa frike. Nderkohe ai nga pankina nuk arriti te gjente ne asnje moment masat e takimit per te bere ndonje gje ekstra.

Por ne fund, Dzeko i jep nje fitore qe vlen te pakten 2 pike me shume. Nje fitore e madhe qe vjen natyrisht edhe nga stol me Dumfries qe dha ate kros te mrekullueshem.

VENEZIA: Lezzerini 7, Ceccaroni 6,5, Caldara 7, Modolo 6,5, Ullmann 6, Cuisance 6 (dal 65′ Peretz 6), Vacca 6 (dal 25′ Fiordilino 6), Tessmann 6,5 (dal 65′ Kiyine), Ampadu 6, Okereke 6 (dall’81’ Sigurdsson sv), Henry 6,5 (dall’81’ Nani sv). All. Bertolini 6,5.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.