Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

6,937 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Notat: Skriniar-Miranda te pakalueshem. Borja Valero…

Notat: Skriniar-Miranda te pakalueshem. Borja Valero…
  • On 10/12/2017, 1:40

HANDANOVIC 7 – Pak minuta nga fillimi ndal ate rast te rrezikshem te Mandzukic. I fiton te gjitha duelet dhe eshte nje siguri ne porten zikalter.

D’AMBROSIO 6 – Ndeshje e komplikuar per te pasi ka teper presion nga Mandzukic. Shtyn pak perpara dhe ndal disa here Asamoah.

SKRINIAR 6,5 – As kaosi ne Allianz Stadium nuk e ve nen presion. Di te vendoset e te bllokoj cdo top qe i vjen perball, eshte vetem 22 vjec. Higuain duhet te qendroj shume larg per te prekur ndonje top.

MIRANDA 6,5 – Personalitet i paster per nje ndeshje si kjo. Kujdeser per Higuain dhe gjendet gjithmone ne momentin e duhur. Nje pike referimi.

SANTON 5,5 – Cuadrado eshte teper i shpejt dhe e ve ne veshtiresi. Del nga fusha ne momentin e tij me te mire. 63′ DALBERT 6 – Hidhet ne fushe si surpirze, por vendoset mire pavarsishte veshtiresive qe has nga Cuadrado.

BORJA VALERO 6,5 – Eshte ai pika e referimit te manovres zikalter, prek pothuajse cdo top qe kalon nga mesfusha. Allegri i urdheron kundershtaret e Borjas te ken kujdes. Shtyn edhe perpara por gjithsesi kjo mbremje nuk ishte me e mira nga te gjithe.

VECINO 6 – Disi i bllokuar ne trafikun e mesit te fushes. Del disa here perpara pavarsishte mungeses se hapesirave, por kerkesa e Spallettit ishte qe nuk duhet ta ekzagjenronte me daljet perapra.

CANDREVA 5 – Asamoah i bllokon cdo hapesire dhe italiani nuk ben pothuajse asgje. 69′ GAGLIARDINI 6 – Futet ne nje moment shume te veshtire, por nje prove e mire edhe per te.

BROZOVIC 6 – Ne fakt eshte vetem kroati ai qe leviz dhe ve ne veshtiresi mbrojtjen e Juves. Pekat per nje rast qe pati.

PERISIC 5,5 – Nje mbrmje shume e dobet per Perisic. Ndihmon Santon ne veshtiresite qe kishte kunder Cuadrados, por perpara nuk jep pothuajse asgje. Ne fund mund te bente dicka me teper.

ICARDI 5 – Benatia e kontrollon mire pavarsisht nje kartoni qe mer. Pjesa tjeter eshte vetem nje presing qe ben ne mbrojtjen juventine asgje me teper.85′ EDER pa note).

SPALLETTI 6,5 – Skuadra e tij vuan por del me pike nga nje fushe teper e veshtire. Me Napolin provoi me shume, por ne fund rendesi ka rezultati. Jo me kot ka then: “Per te na mundur duhet te peshtyni gjak”, e juvja nuk e beri”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.