Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 21, 2020

Scroll to top

Top

740 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Papale (Perg. i portiereve): “Handa eshte super. Une dhe Mazzarri…”

Papale (Perg. i portiereve): “Handa eshte super. Une dhe Mazzarri…”
Andi Prifti

Nunzio Papale, pergatitesi i portiereve qe ben pjese ne staffin e Walter Mazzarrit ka dhene nje interviste per Inter Channel. inter.al jua sjell ate ne shqip:

Nunzio Papale, pergatites i portiereve, keni nje jete qe punoni krah Mazzarrit dhe tani vini tek Interi, nje arritje e madhe.

Pa dyshim. Ky eshte viti i 13 qe jam me Mazzarrin, kemi shkuar gjithmone e me mire dhe tani shpresojme te bejme mire dhe tek Interi.

A e ndjeni veten si pjesetar i nje projekti te ri dhe te madh?

Shpresojme qe po, duam ta sjellim Interin ne nivele te larta.”

Disa fjale per portieret tane?

Kemi nje nga portieret me te mire qe jane ne qarkullim tani, qe eshte Samir handanovic, dhe me pas kemi Carrizo dhe Castellazi. Shpresojme te bejme mire dhe te pesojme sa me pak gola kete sezon. Samir eshte nje profesionist i vertete, Tani ne grumbullim po punojme shume per forcen, duke i ndryshuar ushtrimet çdo dite. Me pas punojme per tekniken se bashku me trajnerin.”

A duhen portiere te veçante per tipin e lojes se Mazzarrit?

Per tipin tone te lojes duhet qe portieri te qendroje lart qe te kete mundesi te nderhyje kur eshte vetem per vetem me sulmuesin. Po punojme dhe per topat ne diagonale.


© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.