Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,085 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Per Depay eshte lufte mes Inter dhe Manchester United. Por Van Gaal…

Xhorxh Gellci

Eshte nje nga yjet e ketij Boterori, 20 vjecari hollandez Memphis Depay.

Lojtari i PSV, i cili ka shenuar me Australine dhe Kilin, ka terhequr mbi vete vemendjen e klubeve me te medha europiane, ehde per shkak te 22 golave ne 84 ndeshje nga 2011, vitin ku ka bere debutimin ne divizionin e pare hollandez, 14 prej te cilave ne sezonin e fundit. Duke menduar qe eshte nje lojtar krahu, numrat jane te gjithe ne favorin e tij.

Per momentin ka nje duel te hapur mes Inter dhe Manchester United, te cilat jane perpara te gjithave, por ka nje te vecante: per ringritjen e Manchester United, Van Gaal mund te preferoje lojtare me eksperte, si Cuadrado dhe Di Maria, duke lene keshtu rruge te lire Interit per te trajtuar me mesfushorin e forte hollandez, pa patur nevoje te shpenzoje miliona.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags